Přetahování předkožky u chlapců. Ponechat přetažení na dítěti anebo použít mastičku?

Zodpovězené
19. kvě 2019

Dobrý den paní doktorko,

chtěla bych se zeptat jak je to s přetahováním předkožky u chlapců? Půjdeme na prohlídku v roce a půl a od jiných maminek vím, že naše paní doktorka přetahuje i když není uvolněná. Mám nechat synovi přetáhnout nebo počkat až se sama uvolní, případně použít nějakou mastičku na uvolnění?

Děkuji

Dobrý den,

u 1,5 letého batolete bývají ještě synechie ( srůsty ) na předkožce a je to normální. Když nejsou nějaké výrazné potíže ( obtížné močení, opakované infekce močových cest, atd. ) doporučuji udělat radikálnější přetažení / uvolnění až okolo třetího roku, popř. až tehdy použít kortikoidní mastičku. Do té doby chlapce naučte si předkožku pravidelně přetahovat po koupání.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová