Špatné dýchání a chrochtání ve spánku u kojenců. Je to normální?

Zodpovězené
9. bře 2019

Dobry den,

chci se zeptat, jak se řeší chroptění a také špatné dýchání mimča přes noc? Melému budou 4 měsíce a poslední 2 dny to má. Furt se kvůli tom budí, ale nepláče. Myslela jsem, že je to tím, že jsem mu oddělala z pod matračky vyvýšení, ale pak jsem to zkusila dát zpět a je to stejné. Rýmu nemá, nebo aspoň soplík mu neteče vůbec. Přes den mu to ale nedělá, jen když zaspí. Sem tam se později nadechne, ale to je u miminek asi normální.

Dobrý den,

chroptění a horší dýchání je často způsobeno rýmou, a to již od nízkého kojeneckého věku. I když z nosánku nic nevytéká, během noci se určité množství hlenu nashromáždí v nosohltanu a způsobí Vámi popisované potíže. Někdy k častějšímu zahlenění přispívá ublinkávání po kojení, popř. gastroesofageální reflux https://www.modrykonik.cz/zdravi/gastroezofagealni-reflux/ .

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová