Špatná průchodnost placenty. Máte podobnou zkušenost? Jak to řešit?

bubu889
15. čer 2020

Dobrý den, chci se zeptá kdo z vás měl špatnou průchodnost placeti.. A jak jste to řešili.. Neumím sedět na zadku a nic nedělat.. Bojím se o své dítě a nechci aby mi umrelo kvůli tomu že jsem nic nemohla dělat.. Doopravdy nejde udat císař a vyndat ji ven aby byla aspoň v ingubatoru a byla v bezpečí a já v klidu že ji nic nehrozí.. V nemocnic na kontrole mi řekl že to nejde. But to bude v pohodě a nebo to bude konec.. A když mi tohle řekla tak jsem myslela že mě klepne.. Měli jste tohle taky někdo? Nebo jak se to dá řešit.. Já tohle doopravdy nedávám 😪😪😪😪

mzacikova
15. čer 2020

@bubu889 jste ve 36.tt? Tohle jsem řešila taky a nakonec mi řekli, že to nebylo nic vážného. Syn se narodil přesně na termín a měl 2720g (což podle nich bylo taky v normě). Porod by vyvolali, kdyby věděli, že je to opravdu špatné. Císař určitě ne. To je i ohrožení pro Vás a dítě Vás bude potřebovat.
Potřebuje co nejvíc dovyvíjet plíce. A jak píšu - vyvolání porodu by řešili, kdyby to bylo opravdu nutné. Nechápu to, proč Vám řekli tu větu "buď to bude dobré nebo ne".

bubu889
autor
15. čer 2020

@mzacikova ano jsem.. Že prej mám jist zdravé.. Ale to jim od samého začátku těhotenství.. Akorát mě vadí tenhle přístup že když se to stane tak už bude stajne pozdě ☹️ Tak člověk nemůžu jen tak sedět v klidu 😓😓

mzacikova
15. čer 2020

@bubu889 tohle Vám doktor nemá co říkat. Dítěti škodí hlavně ten stres. Jak často Vás hlídají?

bubu889
autor
15. čer 2020

@mzacikova každý týden kontrola v rizikové pořádně. Ale když se něco stane tam bude stejně pozdě.. Ale tahle varianta se mi vůbec nelíbí.. Když člověk nemůže nic dělat 😪

balogis
16. čer 2020

Mě zase řekli,že miminko je malé a mám málo vody,to jsem byla taky cca 36 TT,na další kontrole,že miminko stále malé,málo vody a že placenta extrémně přezrála a ať se snažím vyvolat porod- nejlépe sexem- jinak budou do týdne vyvolávat.No povedlo se nám porod doma vyvolat a maly se narodil sice pidi 2200 g ale úplně v pořádku.cisare nám " nenabízeli" .Držím palce 🙏

bubu889
autor
16. čer 2020

@balogis Taky jsem přemýšlela že přestanu brát magnezium a hormony a vyvolám si porod .. Nebo tohle myšlení že můžu přijít o dceru psichicky nedávám 😓😓😓😓

balogis
16. čer 2020

@bubu889 já měla magnézium přestat brát v 35 tt,ty ho máš brát stále?

bubu889
autor
16. čer 2020

@balogis Ano.. Mam I železo k tomu

mzacikova
16. čer 2020

Magnesko se už v téhle době brat ale nemá. Železo jsem brala taky.
Především Vám nemají říkat takové scénáře, když to podle všeho bude určitě v pořádku - nikdo si Vás nedovolí nechat s dítětem uvnitř, pokud by měly nastat nějaké komplikace. To nedává smysl trošku

bubu889
autor
16. čer 2020

@mzacikova Fakt se to už nebere? Proč ho furt do mě cpou 🤦‍♀️

balogis
16. čer 2020

@bubu889 já brala železo až do porodu ale magnézium opravdu potvrzené od několika Dr že max do 35tt

bubu889
autor
16. čer 2020

@balogis Aha.. No to já nevěděla tohle.. Tak už to brát tedy nebudu.. A co hormony? TO jste brala taky až do konce

mzacikova
16. čer 2020

Já teda brala jen železo a magnesko. A do porodu jen železo (pak i po, doteď s ním mám problémy i ty 3 roky)

bubu889
autor
16. čer 2020

@mzacikova beru gynprodyl.. Je to pro to dítě a placentu.. Člověk si to musí najít sám aby pochopil proč bere ty prášky 😒😑😑😑😑

mzacikova
16. čer 2020

@bubu889 tak ten neznám
Teda už jsem ten název někde četla, ale zkušenost nemám. Spíš mi opravdu přijde zvláštní to magnesko a taky to, že by Vás nechávali pořád jako 2v1 kdyby to mohlo být třeba vážné...
Co konkrétně Vám řekli?

drep
16. čer 2020

@balogis já začala brát magnesium až někdy ve 34.týdnu, brala jsem ho až do porodu. A indikovala ho vedoucí perinatologického centra na klinice, tak myslím, že tomu rozumněla.

mzacikova
16. čer 2020

@drep mě řekli na rizikovce 2 lékaři plus můj gyndař, že se brát ke konci už nemá. Ale samozřejmě můžou být výjimky 🙂

balogis
16. čer 2020

@drep tak vidíte,mě to zase takhle naordinovali u Apolináře kde sem ležela na oddělení předčasnych porodů,asi je to opravdu individuální

makronka222
16. čer 2020

Magnesko uz by se snad od 36tt brat nemelo, aby deloha uz pracovala jak ma, ne? Nejde zkusit jineho doktora? Kam chodis, uz do porodnice na kontroly? Ach Jo...:( co si treba ,,vymyslet" ze te neco bolelo ze sis myslela ze mas kontrakce a jela do porodnice na ambulanci pres den? Na ultrazvuku te vysetri nekdo jiny a rekne svuj nazor.

bubu889
autor
16. čer 2020

@makronka222 Já ležela týden v nemocnici 33+6.. Že už jsem byla na půl otevřená a dávali mi kapacky magnezium a to pak mi dali prášky a od té doby je beru a jsem už 36 týdnu a byla jsem rizikové pořádně a tam mi už stali vlasy když mi řekla že mám špatnou průchodnost placenty a že proto malá je malá a má jenom 2 200 g a vypadá na 32 týdnu a říkala jsem ji ze ať mi vyvolají porod nebo císař že mi to je jedno ale ať je venku a v bezpečí a řekla mi že to nejde že but to dopadne dobře nebo mi umře a že já to ani nepoznám ale ze kdyby ji vytáhli teď že taky může umřít.. Proto jsem z toho vystresovana ani nemůžu spát 😢😢😢

bubu889
autor
16. čer 2020

@balogis A jaké tam máte zkušenosti u Apolonare? Jak se k tomu chovali. Já totiž tam chci přejít .

balogis
16. čer 2020

@bubu889 já tam byla jen na jednu noc ve 26 týdnu když sem začala krvácet tak mě odvezli tam protože jsou nejlépe vybavení na předčasné porody- k tomu díky bohu nedošlo
Jsou dobří,na mě byly všichni milí ale prostředí pro mě hrozný

bubu889
autor
16. čer 2020

@balogis Právě mě jde o to že aby se spíše dobře postarali o malou. Tak uvažuji

mzacikova
17. čer 2020

Já byla ve 32.tt na víkend a bolestmi. To mi dali magnesko a že JEN do 36.tt. Cca kolem 36.tt mi doktor řekl, že mám špatné průtoky a šup na rizikovku, že syn je maličký. 3 dny před porodem (přesně na termín, kdy už jsme měli jít vyvolat) odhad 2620g a narodil se s 2720g úplně v pořádku. Já bych si vyžádala primáře, když Vám říkají tohle a nemají v plánu noc dělat. A to hned. Nebo bych jela jinam

mzacikova
17. čer 2020

O dítě se dobře postarají všude. Já byla na rizikové v Ostravě a byli úžasní. Přesto jsem se rozhodla rodit u nás v Opavě. Donošený Váš prcek bude, možná trošku menší, ale to je úplně v pořádku. Ale opravdu bych šla za primářem a nebo jinam. Klidně ještě dnes

bubu889
autor
17. čer 2020

@mzacikova to máte pravdu 😊 Půjdu jinam.. Děkuji 😊

mzacikova
17. čer 2020

@bubu889 určitě. Řekněte jim i to, co Vám řekli. Protože tohle říct není normální 🤦‍♀️ dnes tolik žen řeší problémy a placentou a v mém okolí to každé dopadlo dobře. Ale lékaři to teda více hlídali a řešili 🤦‍♀️

bubu889
autor
17. čer 2020

@mzacikova Já už volala na rizikovou k apolonari a říkala jsem tohle a nevěřili svim uším že proč mi tohle řekli 😒

mzacikova
17. čer 2020

@bubu889 takže tam půjdete? Kde jste to byla doteď? Že tam tohle dělají 🤦‍♀️🤦‍♀️

bubu889
autor
18. čer 2020

@mzacikova No v Litoměřicích ale tam to ruším.. 😏

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru