Syn v 10 letech nemá sestouplá varlátka. Není už pozdě na operaci? Bude moci mít děti?

Zodpovězené
31. črc 2023

Dobrý den,

se synem delší dobu chodíme na endokrinologii... Doktor mu vždy stáhl varlátka a říkal, že je vše ok a poslal domů. Nedávno nás poslal už do nemocnice. Jdeme na operaci.

Není to už pozdě?

Bude moc mít děti?

Strašně se bojím. Doktor to zanedbal...

Děkuji

Dobrý den,

nevím, zda se jedná o nesestouplé varle či o retraktilní varle (tj. skluzné). To je potřeba rozlišit.
Z Vašeho popisu mi to přijde spíše na varle retraktilní, které není tak závažné.
Nesestouplé varle se standardně operuje do dvou let věku, jinak hrozí riziko ovlivnění plodnosti ale i další rizika.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká