Jak zjistit a řešit endometriózu?

Zodpovězené
18. říj 2022

Dobrý den,

před 3 lety jsem byla na IVF a při punkci mi řekli, že mám příznaky endometriózy (vajíčka obalená něčím hnědým). Pak řekli, že řešit to nebudou, že se to vyřeší otěhotněním. Jenže k tomu nedošlo a téměř určitě už nikdy nedojde. Moje gynekoložka mi řekla, že na ultrazvuku nic nevidí a dál to nechce řešit.

Nějak nevím, co dělat. Měla jsem za to, že se to dá zjistit jen nějakým speciálním ultrazvukem.

Nebo se pletu a moje gynekoložka by tam něco vidět mohla?

Nechce mi napsat ani žádnou žádanku na ten lepší ultrazvuk.

Jak se dá zjistit, jestli endometriózu mám nebo nemám?

Bolestivou MS mám už od puberty, takže tím to nezjistím. Dost se bojím, abych to pak nezjistila tak, že mi to proroste kam nemá.

Děkuji

Dobrý den,

dle uvedené informaci pravděpodobně endometriózu máte (na UZ endometrióidní cysta má určité struktury), bolesti při menses také o tom svědčí, ale definitivně diagnózu endometriózy určí laparoskopie.

Můžete podstoupit výkon LSK cestou OG. Po výkonu eventuelně budete postupovat dle doporučení.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz