Dá se hypotéka s překlenovacím úvěrem převést k jiné bance?

Zodpovězené
18. říj 2018

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jesti se dá hypotéka s překlenovacím úvěrem převést k jiné bance? A kdy je to nejlepší? V době fixace, nebo po fixaci? Děkuji předem za odpověď.
Přeji vám hezký den.

Dobrý den,

hypotéka s překlenovacím úvěrem neexistuje. Pravděpodobně máte na mysli překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Velkou nevýhodou překlenovacího úvěru je systém, jakým se tento úvěr splácí. První fáze je tzv. dospořování, kdy se splátka skládá z dospoření do 40% cílové částky a z úroků. Což může v závislosti na výši úvěru trvat klidně více než 10 let. Po celou tuto dobu však platíte úrok z celé cílové částky a reálně se výše dluhu nesnižuje. Až v druhé fázi řádného úvěru dochází k jednorázovému snížení dluhu o naspořenou část a začínáte splácet jak úroky, tak jistinu (anuitní splátka - stejný systém splácení jako u hypotečního úvěru).
Refinancování těchto úvěrů řešíme velmi často hypotečním úvěrem, za předpokladu, že máte vhodnou nemovitost k zástavě a původní stavební spořitelna Vám dá souhlas se splacením úvěru. Zpravidla se vyplatí převod téměř vždy, i když dostanete sankci za předčasné splacení. Je potřeba znát podrobnější parametry původního úvěru, aby se dalo na 100 % říct, že bude převedení výhodnější.

V případě bližších dotazů mne neváhejte kontaktovat na níže uvedený email/tel. Případně napište dále do Poradny podrobnější informace k původnímu úvěru.

Michaela Urbanczyková
tel: 734 207 972
mail: michaela.urbanczykova@partners.cz