Daňové přiznání. Vyplatí se podávat, když jsem byla v pracovní neschopnosti, ale mám doklady o úrocích z hypotéky a životní pojistku?

Zodpovězené
5. bře 2022

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda se mi vyplatí podávat daňové přiznání za loňský rok.

Mám potvrzení z práce, kde mi proplatili nevyčerpanou dovolenou. Zbytek jsem byla v pracovní neschopnosti. Teď jsem na mateřské dovolené. Dále mám k uplatnění papíry o zaplacených úrocích, co se týká hypotéky a dále životní pojistku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud chcete mít nárok na odpočet úroků z hypotéky, případně pojištění, tak je potřeba podat daňové přiznání.

Zda se Vám vyplatí, je potřeba konzultovat s účetním nebo daňovým poradcem.

S pozdravem

Zdeněk Hromek
zdenek.hromek@partners.cz