Dědictví a dluhy. Kdo je musí platit? V Bance nám oznámili, že dluhy musí platit i děti.

Zodpovězené
8. bře 2019

Dobrý večer,

chtěla bych poradit v oblasti dědictví a dluhů. Manželka po zemřelém a děti po zemřelém se v rámci dědictví dohodli, že paní zaplatí všechny závazky a na základě této dohody bude na ni přepsán celý podíl bytu, který po zemřelém byl řešen v rámci dědictví. Děti po zemřelém vysloveně dědictví neodmítly, jen je v Usnesení uvedena věta, že "ničeho nepožadují". V bance paní řekli, že dluhy musejí platit i děti. Otázka zní - když děti vysloveně dědictví neodmítly, ale dohodly se, že dluhy zaplatí paní a bude vlastně celý byt její, musejí hradit dluhy, či nemusejí? Ve zmíněném Usnesení o takové dohodě nic napsáno není.

Děkuji a hezký večer.

Dobrý den,

bohužel s touto otázkou se musíte obrátit na právníka a případně, aby Vás u banky zastupoval.

Nemáme v týmu advokáta, ale dle zkušeností s těmito situacemi jsou pouze 2 varianty a to, že dědictví přijmu včetně dluhů a nebo nepřijmu a tím na danou osobu nepřejde ani dluh.
Věta "ničeho nepožadují" určitě neznamená odmítnutí dědictví.

S pozdravem

Zdeněk Hromek
tel:736 701 225