Exekuce na účet manžela. Lze podat žádost na částečné zrušení?

Zodpovězené
3. črc 2020

Dobrý den,

mám na Vás prosím dotaz.
Jsem osvč a bohužel jsem si vzala půjčku u jedné společnosti, kde bylo důležité být osvč, aby mi byla poskytnuta.
Manžel o půjčce nevěděl a navíc mu díky mně byl zablokován účet, vzhledem k tomu, že je můj manžel. Ale dočetla jsem se na internetu, že lze podat žádost na částečné zrušení exekuce za předpokladu, že peníze byly využity k podnikání a manžel o pujčce neveděl.

Je tomu tak, prosím?

Děkuji

Dobrý den,

nejsme specialisté na exekuce a podobné případy, nicméně u klientů se s podobnými dotazy setkáváme. V tomto případě je potřeba se obrátit na právníka, který se na danou problematiku specializuje, aby Vás zastupoval. Jako OSVČ odpovídáte za podnikání svým osobním majetkem, který je, dle toho co píšete, asi v rámci společného jmění manželů. Pokud k blokaci majetku došlo neoprávněně, pak bude na místě pravděpodobně nějaká vylučovací žaloba. Je opravdu třeba obrátit se na právního specialistu v dané oblasti.

Hezký den
Ing. Martin Sládek