Hmotná nouze. Kdy mám na ni nárok?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jsem vedená na úřadu práce a nemám nárok na PPM, protože nemám odpracovaný rok, ale jen 4 měsíce a ani od úřadu práce nic nedostavám. Řekli mi, že můžu dostat peníze až po porodu, ale nemám na výbavu pro miminko.

Můžu dostat něco před porodem, třeba hmotnou nouzi nebo něco?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel Vaše otázka je mimo náš obor.
Doporučuji se obrátit na Ministerstvo práce a sociálních věcí - systém pomoci v hmotné nouzi, kde Vám poradí na jaké dávky a příspěvky máte ve Vaší situaci nárok.

S pozdravem
Michaela Urbanczyková