Insolvence. Co mohu dál uplatňovat a pobírat?

Zodpovězené
20. lis 2019

Dobrý den,

chtěla bych zažádat o insolvenci. Jen ve zkratce popíšu situaci. Bývalý manžel nás krachem firmy dostal do dluhů. Mám plno věcí již zjištěno, vím, co mi mohou nebo nemohou vzít exekutoři, jakou mám nezabavitelnou částku, z čeho mi mohou brát exekuce (jsem na PPM, takže vím, že mi to berou i z toho a z RP) atd.

Jen se chci zeptat:
1) Když by mi byla povolena insolvence, mohu dál uplatňovat slevy na děti? Mám 3 děti ve vlastní péči a žádala jsem jednou za rok podáním daňového přiznání.
2) Budu moci pobírat např. přídavky na děti, příspěvek na bydlení, výživné?

Tu nezabavitelnou částku mi nechají i tak a zbytek by šel na insolvenci, ale tyhle dávky by vlastně byly navíc a z nich se snad nesmí nic odečítat ne?

Samozřejmě to chci udělat až nastoupím zpátky do práce, ale už si zjišťuji informace.

Díky za odpověď.

Jana

Dobrý den Jano,

dotaz, na který se ptáte je mimo náš obor. Spolupracujeme ale s jedním advokátem a ten nám na dotaz částečně odpověděl. Zda je ale stoprocentní nejsme schopni posoudit. Raději doporučuji se obrátit s dotazem přímo na insolvenčního správce.

Jeho odpověď:
1) slevu na dani nebude možné využít
2) přídavky na děti, příspěvek na bydlení nepodléhají do zabavitelné části

S pozdravem
Zdeněk Hromek