Jak se ochránit před vymáháním dluhů expartnera?

Zodpovězené
6. srp 2019

Dobrý den,

potřebuju poradit.

Rozešli jsme se s přítelem a zjistila jsem, že má dluhy, ktere nejspíš nedokáže splatit. Dům je napsaný jen na mě, on má ještě u mě přihlašený trvalý pobyt. Jak postupovat a ochránit se případné návštěvě exekutora? Stačí zrušit jeho trvalý pobyt?

Děkuji!

Dobrý den,

pokud to je/byl jen přítel, tak za jeho dluhy neodpovídáte, takže s tím by problém být neměl.

Nicméně ten trvalý pobyt problém je. Takže zrušit jeho trvalý pobyt určitě ano, a to, co nejdříve. Pokud tam bývalý přítel reálně nebydlí a nebude tam mít ani trvalý pobyt, tak exekutor nemá důvod Vás navštívit. V praxi to samozřejmě nemusí jít takhle hladce, ale tímhle tomu dost předejdete.

Hezký zbytek dne.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek
martin.sladek@partners.cz