Navýšení/převedení hypotéky. Jsou v tom banky ochotné?

Zodpovězené
4. led 2020

Pěkný den,

ráda bych se zeptala, zda jsou banky ochotné (konkrétně máme hypotéku od ČS) navýšit hypotéku a převést ji na jinou nemovitost?

Nebo je třeba hypotéku zrušit, zaplatit sankce, byt prodat a vzít si hypotéku novou? Fixaci máme do roku 2027.

Děkuji a do nového roku jen to dobré.

Dobrý den,

navýšení úvěru není pro banky zásadním problémem, pokud je dostatečná zástavní hodnota. Z Vašeho dotazu jsem pochopil, že se Vám nejedná o převedení zástavy, ale o to, že chcete koupit jinou nemovitost a stávající hypotéku na ni převést. Nejspíše bude třeba vyřídit hyptéku novou, protože zde by se měnila celá podstata úvěrové smlouvy a muselo by se to celé znovu přeschválit. Pokud budete novou hypotéku řešit ve stávající bance, tak pravděpodobně budou ochotní vyřídit hypotéku novou. Nevím, ze kdy máte stávajcí úvěrovou smlouvu, ale pokud je to již po platnosti nového zákona, tak by sankce za případné předčasné splacení měla být tak jako tak minimální.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek