Souběh dvou stavebních spoření. Budu mít nárok na SP při přechodu na druhé spoření v půlce roku?

Zodpovězené
31. led 2021

Dobrý den,

budu mít nárok na SP, když končím jedno stavební spoření a hned přecházím na druhé v půlce roku?

Tedy za rok budu mít na jednom naspořeno jen za půl rok a na druhém též jen za půl rok, nicméně na tom prvním budu mít při součtu dospořeno za každý rok (ne kalendářní, ale za vždy po sobě jdoucích 12 měsíců) něco málo přes 20 tis. Kč.

Děkuji

Dobrý den,

2 stavební spoření mít můžete a na obou můžete pobírat státní podporu, nicméně v součtu stejně nedostanete víc než 10 % vkladu, maximálně 2000,- za rok. Počítá se kalendářní rok. Pokud máte za kalendářní rok na stavebních spořeních na vkladech onu dohromady částku něco přes 20 000,-, tak je to maximum, co pro státní podporu můžete udělat.

Hezký večer

Ing. Martin Sládek