Větší výdaje a jeden měsíc menší plat. Dostaneme hypotéku?

Zodpovězené
29. zář 2020

Dobrý den,

s manželem jsme měli předschválenou hypotéku, bohužel dům majitel mezitím prodal, a tak jsme stáhli žádost. Našli jsme nový dům a znovu zažádame o hypotéku, akorát kvůli korona krizi měl manžel o 5 tisíc menší plat jeden měsíc - tudíž byly větší výdaje, které si bral ze spořícího účtu, ze stejné banky.

Chci se tedy zeptat....Vadí při získání hypotéky větší výdaje a jeden měsíc menší plat?

Stěhovat se máme v listopadu.

Děkuji mockrát a snad jsem to napsala srozumitelně 🙂.

Dobrý den,

je těžké posoudit, jaký vliv to bude mít na předschválený příjem, ale pokud se jedná o jeden měsíc poklesu, tak by to nemělo mít zásadní význam. Předschválené limity vycházejí z dlouhodobějšíh průměrů.
Pokud byste příjem dokládali, tak jde o průměr za 12 měsíců, takže jeden měsíc poklesu by také neměl mít rozhodující vliv. Samozřejmě ale záleží i na výši příjmu.

Hezký den
Martin Sládek