Vysoká částka pojištění automobilu u ČPP. Dá se snížit anebo změnit pojišťovnu?

Zodpovězené
16. led 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na pojištění osobního automobilu. Mám pojištěno u ČPP, ale částka zůstává pořád stejná a hlavně hodně vysoká. Můžete poradit, jestli by bylo lepší pojišťovnu změnit nebo je možné se u této pojišťovny domluvit na nižší částce?

Děkuji

Dobrý den,

smlouva na pojištění vozidla by se měla pravidelně aktualizovat (nejlépe 1x ročně, 2 měsíce před výročím smlouvy).

Nejlepší pro Vás je, mít srovnání od několika pojišťoven a vybrat si tu, která Vám nabídne nejlepší podmínky a také cenu. Může se stát, že ČPP, u které máte vozidlo pojištěno dnes pro Vás bude nejvýhodnější nebo naopak to může být jiná pojišťovna.

Z praxe se často setkávám s tím, že když jde klient na pobočku zrušit smlouvu, tak mu pracovník na pobočce cenu sníží, aby smlouvu klient nezrušil. Na druhou stranu proč zůstávat v pojišťovně, kde mi výhodnější nabídku sami od sebe nedají?!

V případě, že budete smlouvu u ČPP rušit a přecházet k jiné pojišťovně, je potřeba myslet na to, že výpověď na ČPP musí být doručena na centrále nebo osobně na pobočce nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy. V opačném případě Vám pojišťovna nemusí výpověď přijmout. Musela byste čekat další rok na výročí.

V případě dalších dotazů či zájmu o přepočet stávající smlouvy a srovnání mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem
Michaela Urbanczyková
tel.: 734 207 972
email: michaela.urbanczykova@partners.cz