Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Druhý sportovní kočárek - skladný do města a na dovču, lehký terén, rok a půl staré dítě. Jaký?

Zodpovězené
KočárkyKočárky Baby JoggerKočárky ConcordKočárky Peg PerégoSportovní kočárkyVýběr kočárkuMiminko
14. únor 2020

Ahoj,

řeším pořízení druhého sporťáku.

Po vesnici jezdíme s Concord Wanderer - vyhovuje mi po všech stránkách - až na váhu a neskladnost. Sháním tedy tipy na druhý sporťák, který budu vozit v autě. Používat ho budeme nejen na výpravy do města (tam by stačilo prakticky cokoliv), ale chci ho vzít i na dovolenou (očekávám rozbité chodníky, štěrk, vytlučenou asfaltku atp., ne náročný horský terén, prostě nedokonalý povrch).

Před CW jsem měla Peg Perego Book S (podvozek + vajíčko) a ten mi nevyhovoval, byl skvělý právě tak akorát na hladkou dlažbu obchoďáku, na jiném povrchu se mi zdálo, že se moc nadřu a z miminka vyklepu duši. Skladnost byla úžasná.

S prvním dítětem jsem jezdila s Prampol Zebra (obří a neskladný) a s golfkami Moon (?), to byla hrůza, nouzovka na dovolenou.

Potřebuji tedy sporťák pro cca rok a půl staré dítě, lehčí a skladnější než CW, vhodný do lehčího terénu (odpružení kol). Netrvám na otočné sedačce, i když momentálně vozím proti směru. Kvůli výšce partnera potřebuji polohovací madlo. Polohovací zádová i nožní opěrka. Ne korýtkové sezení.

Britax BM+ se mi zdá velký a nelíbí se mi. Valco Snap 4 nevypadá bytelně, ale neměla jsem v ruce, možná že Ultra TM je zpracováním jinde. PetiteMars Street Air se mi líbí, ale recenze rozporuplné. Joie Mytrax se mi též líbí. S Baby Jogger nemám zkušenosti.

Cenový limit pro bazarový kousek 5.000 Kč.

Moc děkuji za Tvůj čas a ochotu 🙂.

Ahoj!

Baby Jogger City Mini GT2 je tu za mňe nejlepší - nejprostornější, nejodolnější plus poměrně lehká a skladná volba. I bez tvých zkušeností - určitě ano, já bych si ho koupila.

Do terénu - Valco spíše ne, aspoň z mého pohledu. Britax B-Motion Plus mně osobně taky přijde velký a nemotorný, a ne každému sedne těžiště. Odpružení moc nenajdeš ani u Petite&Mars Street, ale jinak fajn kočárek - no odporučila bych nafukovačky, které ho ale udělají těžším.

Joie Mytrax je taky povedený, ale už těžší. Proto bych si já opravdu nejspíše vybrala BJ. Nebo pak novinku Thule Spring.