Jaký stylový a praktický sportovní kočárek doporučuješ pro různě vysoké rodiče?

Zodpovězené
28. únor 2022

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu při výběru sportovního kočárku pro brzy 9měsíční dcerku, která má 12 kg a 80 cm. Já měřím 166 cm, manžel 192 cm.

Sháním kočárek, který by vydržel ideálně už do konce. Momentálně máme Stokke Xplory V5, ale jsme s ním velmi nespokojení.

Mé požadavky:

  • jednoduché skládání,
  • nekorýtkové sezení,
  • aby se dal dát do lehu,
  • otočný do obou směrů,
  • velkou výhodou by byl prostorný košík,
  • stylový a pěkný,
  • ideál barva černá se zlatou, ale není podmínkou, líbí se mi i šedá se stříbrnou,
  • dlouhá prodloužená stříška (nelíbí se mi ty co vzadu vypadají jako stan),
  • vhodný do mírného terénu,
  • rozpočet maximálně 10 tisíc Kč, nebráním se ani používanému.

Bydlíme a chodíme pouze do města, ale máme otřesné zdemolované stezky.

Mně se úplně nejvíce líbí Joolz Hub, ale myslím si, že nám bude rychle malý a není vhodný k manželově výšce.
Líbí se mi také Moon Resea Sport, u něj mi vadí jen stříška, která mi v lehu přijde krátká.
Dále jsem se dívala i na Zopa Move a Zopa Quest, ale pokud budou vrzat, nebo chrastit, tak je nechci.

Ještě se mi líbí také Bebetto Nico Estilo Pro a také ABC Design Limbo Diamond.

Úplně perfektní v mých očích je Bugaboo Fox 3, ale ten si bohužel nemůžu dovolit.

Jaké jsou Tvé návrhy?

Děkuji

Ahoj,

koukni na tyto otázky z poradny, kde jsem podobný dotaz zodpovídala, třeba tam najdeš kočárek, který Tě zaujme! 🙂

ABC Design Limbo a Bebetto Nico Estilo mají oba nosnost jen do 15 kg, takže je doporučit nemůžu, měla bys je jen na chvilku. Kočárky Zopa jsou fajn, ale rozměrově patří k menším, takže pro větší děti je nemůžu doporučit, opět bys za chvíli sháněla něco jiného.

Moon Resea Sport má v lehu opravdu kratší stříšku, jinak je to povedený kočárek, který mohu doporučit, stejně jako Joolz Hub. Nevýhoda Hubu je, že je užší (sezení má 30 cm) a nízký, jinak ložnou plochu má opravdu dlouhou, takže by vydržet eventuálně mohl, pokud by se manželovi dobře ovládal.

Koukni ještě na tyto bazarové kočárky - Mamas&Papas Ocarro, Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3 a Cybex Balios S, které splňují všechny Tvé požadavky, mají dostatečně velkou nosnost, rozměry a mohly by Tě designem zaujmout.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie