Je lepší kočárek Joolz Day nebo Cybex Priam?

Zodpovězené
10. srp 2022

Ahoj,

líbí se mi Joolz Day a Cybex Priam.

Který z těchto kočárků je lepší?

Po starší dcerce máme Cybex Mios (i hlubokou korbu), ale miminko čekáme v zimě v prosinci.

Je šance, že zvládne celou zimu ve sněhu a také horší terén?

Proto zvažuji tyto dvě varianty, nejspíš z druhé ruky. Bydlíme v bloku v prvním patře bez výtahu, kočárek nosíme vždy nahoře s sebou.

Děkuji za odpověď

Ahoj,

upřímně, 16 cm kola modelu Cybex Mios podle mě zvládnou upravené zasněžené cesty. Ne však projít čerstvou 20centimetrovou sněhovou nadílkou.

Co se týče modelů Joolz Day+, Joolz Day2 nebo Joolz Day3, tak tyto kočárky nedoporučuji do horšího terénu. Za prvé – váží cca 13 kg, a po přikoupení nafukovacích kol váží ještě více. Nejsou ani tak docela skladné. A vůbec si neumím představit jak je vynášíš do prvního patra.

Přečti si názory maminek, které kočárek reálně vlastní a co o nich píší.

Můj názor na Cybex Priam je, že to je městský typ kočárku. Ale občasný zhoršený terén zvládne. Jeho výhodou je funkce dvoukol. To znamená, že ho přepneš do režimu, kde kočárek po schodech (pláži) táhneš po dvou kolech za sebou. Upřímně, u cca 12 kg vážící konstrukce, se mi to nezdá až tak praktické. A kdybych to měla dělat každý den, asi by mě porazilo. Vím, že design Priamu je unikátní, ale zvaž, jestli Ti to za to stojí.

Nejlehčím modelem na trhu je Bugaboo Fox 2, který se kvalitou a designem vyrovná Cybexu.

Nebo mám pro Tebe ještě jednu možnost. Velmi designově podobný model je Venice Child Kangaroo. Váží však pouze 10 kg a má všechny funkce jako Cybex. Na zahraničních e-shopech ho seženeš za skvělou cenu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka