Kočárek - dvojkombinace do terénu. Jaký by byl vhodný?

Zodpovězené
16. lis 2021

Dobrý den,

vybíráme s manželem kočárek. Máme na něj několik požadavků:

Ideálně dvojkombinace, aby šla na podvozek připojit autosedačka.
Velká korbička (jarní dítě, tak aby vydržela co nejdéle).
Projede terén bez nějakého velkého drncaní (lesní cesty).
Jde dobře skládat - hodně cestujeme.
Cena do 20 000 (pokud je to nemožné, můžete doporučit i o něco dražší).

A kdyby se dělal v nějakých zajímavějších barvách než je šedá / béžová, byl by to příjemný bonus, ale nebazíruju na tom, rozhodující je funkčnost. 🙂.

Budeme jezdit i do města, takže kdyby to nebyl zase úplný tank, bylo by to optimální. 🙂

Moc děkuji a přeji hezký den.

Ahoj,

od značky Moon vyšla nedávno novinka - Relaxx Edition. Zrovna o něm chystám článek a jsem z něj nadšená! Kočárek bude přidaný i brzy v naší kočárkopedii. 🙂

80 cm velkou hlubokou korbu, která má odepínací ventilační okénko a větrací kanálky má i dno korby, takže poskytuje dostatečný přívod a cirkulaci vzduchu. Pro jarní a letní miminko tedy ideální! Nechybí ani prodyšná, kvalitní matrace, od známé značky Träumeland. Obousměrný, prostorný sporťák má polohování nohou i zad, až do úplného lehu. Jízda v terénu nebude žádný problém díky odpružení a velkým nafukovacím kolům. Skládá se velmi lehce a dohromady se sportovním sedákem. Hmotnost kočárku je 12 kg a jeho nosnost je 22 kg, takže ho využiješ minimálně do 3 let. Co se týče designu, na výběr je 5 barev potahu.

Další kočárek mě napadl ABC Design Salsa 4 Air.
Tento kočárek je taková osvědčená stálice, maminkám ho doporučuji ráda. 🙂 Má elegantní, moderní vzhled. Parametrově si jsou velmi podobné, mimo hmotnosti, která je o 2,5 kg větší, nicméně je lehce ovladatelný. Kola jsou též nafukovací a odpružená. Sportovní verzi i hlubokou korbu si můžeš nastavit obousměrně a nechybí také polohování nožiček a zad. Zároveň je ideální pro vyšší rodiče, protože je poměrně vysoko posazený a jako jeden z mála nemá středovou tyč, která často překáží v chůzi. Hluboká korba má na délku stejný rozměr, nemá však žádné ventilační okénko.

ABC Design Salsa 4 Air

Cenově jsou na tom kočárky jinak podobně. Na oba můžeš dokoupit adaptér a nasadit na ně kvalitní autosedačky, například Maxi-Cosi, Cybex.

Kdyby Tě nezaujaly designem, tak jako další variantu představuji Bugaboo Fox 2, který můžeš právě teď pořídit za velmi slušné peníze, jelikož se blíží jeho ukončení prodeje, s nástupem jeho novějšího modelu Bugaboo Fox 3. Kočárky značky Bugaboo jsou proslulé tím, že jejich design můžeš jednoduše měnit a vytvořit si tak originální kombinaci podle sebe! 🙂 Parametrově jsou na tom kočárky stejně - ať to je velká korba, možnost projetí terénu, či lehké skládání, které jde rovněž se sporťákem dohromady.

Bugaboo Fox 2

Pokud by Ti nevadila bazarová koupě, doporučuji si prohlédnout i starší model Bugaboo Buffalo, který je právě předchůdce modelu Bugaboo Fox. V jejich případě jde o kvalitní značku, tedy i jako bazarové budou v super stavu.

Bugaboo Buffalo

Bugaboo Fox

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie