Který sportovní kočárek má co nejdelší ložnou plochu a je kvalitní za rozumnou cenu?

Zodpovězené
18. kvě 2022

Zdravím do poradny🙂

Prosím o radu při výběru sportovního kočárku.
Moje požadavky:

  • co nejdelší a pohodlná ložná plocha (v kočárku spinkáme cca 2 h denně)
  • dlouhá stříška
  • kvalita za rozumnou cenu - cca 7000 Kč
  • skladný do auta
  • nejlíp otočný

Nejdůležitější požadavek je ta dlouhá ložná plocha. Ze současného kočárku malé při spinkání padají nožičky.

Moc děkuji.

Ahoj,

obousměrné kočárky jsou většinou těžší a méně prostorné. Je možné, že ho časem vyměníš za ještě více lehčí a kompaktnější model, protože starší děti se obvykle raději vozí po směru jízdy.

Pokud máš menší dítě, co vyžaduje otočné sezení ještě, tak bych to řešila levnějším otočným modelem, například Moon Resea Sport, a později koupila více prostorný a skladnější kočárek.

Podobným typem je i Joie Versatrax, který má též dostupnou cenu a dostatečné rozměry.

A prostorný je i Valco Baby Snap Ultra Trend, který patří k nejlehčím otočným sporťákům. Oproti předchozím modelům má extra dlouhou stříšku. Největší nevýhodou jsou u něj neodpružená kola, ale dají se k němu dokoupit nafukovací, díky kterým bude mít hned lepší jízdní vlastnosti.

Pokud bys chtěla něco více prostornějšího, tak doporučuji značku Mamas&Papas. Jedná se o dražší modely, ale jsou kvalitní, takže bych se nebála jejich pořízení z bazaru. Například to může být model Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, Mamas&Papas Sola 2.

Nebo to může být i bazarový Joolz Hub.

Pokud bys přece jen chtěla neotočný model, tak doporučuji extra prostorný Britax B-Motion 4 Plus, ale nevýhodou je větší hmotnost.

Mezi neotočné, lehké a též velmi prostorné kočárky patří určitě Babystyle Oyster Zero, Baby Jogger City Mini2 4, Mamas&Papas Armadillo a Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie