Skladný a levný kočárek na cesty na první měsíce dítěte?

Zodpovězené
7. led 2019

Krásný den přeji 🙂

Poradíte mi nějaký skladný kočárek do auta? Máme auto relativně malé, resp teď ve 3 se vejdeme v pohodě, ale s dalším prckem a tedy naším velkým hlubokým kočárem se tam nevlezeme 😞 Takže přemýšlím, že jediná varianta je pořízení druhého kočárku na cesty... tudíž něco, na co půjde nacvaknout vajíčko (máme Cybex) a bude tam nějaká rozumná hluboká korba (potřebujeme tam zvládnout zimu). Nechci nic drahého, máme na ježdění naši milovanou Bexu, takže ta bude v hlavní roli při ježdění po okolí domova a pak až bude prcek větší, přesedláme opět do Valca 🙂 Takže řeším přechodné období cca 3/4 roku, kdy na nákup nebo k prarodičům potřebuji přejet s více věcmi a kočárem a to už je jaksi problém 😞

Ale vzhledem k tomu, že budu využívat ne až tak často, tak se mi za to nechtějí dávat tisíce a představa je tak do cca 5tisíc... Pokud by to řešilo alespon tu variantu nacvaknutí vajíčka, tak by to v nouzi stačilo.

Moc děkuji a věřím, že tahle otázka pomůže nejen mě 🙂

Ahoj!

Pokud kočárek i s hlubokou korbičkou, která jakž takž zvládne i zimu, soustředila bych se zejména na kočárek s vaničkou skládací, a samozřejmě skladným podvozek. Další možností je namísto vaničky využít vložné hnízdo, tašku či vložnou vaničku, nebo se soustředit jen na kompatibilitu s autosedačkou a případné polohování do lehu.

Vzpomínáš Valco Baby Snap 4.

Valco Baby Snap 4

Ale proč si ho tedy nepořídit rovnou? Ke kočárku přece prodávají klasickou (lze poskládat) i vložnou (měkkou, tedy ještě snadněji skladatelnou) vaničku. Kočárek by si tedy měla doma už od začátku, a na cesty by si ho mohla používat právě s vaničkou. Podobně praktickým řešením je i Greentom Upp Classic 2017, který na první měsíce můžeš používat s vaničkou, později také s Reversible sedákem a nakonec nejprostornějším neotočným, klasickým sezením.

Greentom Upp Classic 2017

Greentom Upp Reversible

Jednou z variant je, hoc i bazarový, Maclaren - tyto kočárky vydrží hodně. Modely jako Techno XLR či Techno XT nabízejí i zpevněnou vložit vaničku, co by mohlo být fajn řešení.

Maclaren Techno XLR

Maclaren Techno XT

Zajímavou možností by mohl být i Baby Jogger Vue či Vue Lite, do kterého můžeš vložit i novorozeně.

Baby Jogger Vue

Baby Jogger Vue Lite

Na všechny tyto kočárky můžeš s příslušnými adaptéry nebo pomocí popruhu (Maclaren) připojit i autosedačku. Pokud by ti však stačilo řešení konstrukce a autosedačky bez nutnosti vaničky, možností je podstatně více. Jednoduché "travel" modely jako Joie Pact, o něco méně kompaktní Joie Muze XL, Nuna Pepp Luxx - a k množství těchto typů dokážeš neoficiálně připojit i univerzální vložit tašku.

Joie Pact

Joie Muze (LX)

Nuna Pepp Luxx

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.