Sporťák do úplného sedu?

Zodpovězené
18. pro 2018

Dobrý den.

Čekáme druhé dítě a zvažujeme koupit nový kočár. Máme X-lander XA 2015 v dvoukombinaci a jsme hodně nespokojení. Kočár jsme pořizovali na referenci známé a nám teda nevyhovuje. Hlavně mi vadí, že ve sporťáku dítě nesedí ale pořád tak napůl leží... Potrebujeme něco do terénu a pro vysoké řidiče. Oba jsme s manželem vysocí. Cenu bych ráda viděla do 15 tisíc ale nevím, zda je to reálné.

Ahoj!

Na tvůj problém doporučuji vyzkoušet korýtkové sezení. Je mnohem méně nakloněno, polohuje se vcelku (celkovým nakloněním daného tvaru sezení) a ani menší děťátko v takovém kočárku neklouže. Zároveň má též výhled.

Pro terénní využití se jistě podívej na Jané Crosswalk R.

Jané Crosswalk R

Zajímavou volbou by mohl být i Baby Jogger City Premier, případně ještě lépe Baby Jogger City Versa GT, Cybex Balios M, případně GB Beli 4 by mohly také vyhovět,

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Versa GT

Cybex Balios M

GB Beli 4

pokud ten terén není extrémně těžký. Jsou to spíše městské kočárky s robustnějšími koly, takže občasné hrubší zacházení dají. Za zmínku stojí i kočárky značky Emmaljunga, ale jsou z těch dražších. Bazarový by za to stál Stokke Trailz Terrain či Bugaboo Buffalo.

Stokke Trailz Terrain

Bugaboo Buffalo

Pokud by ses nakonec rozhodla pro klasické sezení (ne korýtko), neobstarávej kočárek s polohováním na pás, pokud ti šikmé sezení nevyhovuje. Pokud už, tak s polohováním na páčku na zadní části zádové opěrky. Příkladem by mohl být Nuna Ivvi či Easywalker Mosey+.

Nuna Ivvi

Easywalker Mosey+

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.