Sporťák. Jaký byste doporučila, aby vydržel i nerovný terén? Britax, Valco Snap?

Zodpovězené
5. led 2022

Dobrý den,

chtěla bych pro svého malého sportovní kočárek, který by něco vydržel.....Nechci dvojitá kolečka, košík, do kterého se něco vejde a má nějakou nosnost, aby vydržel i nerovný terén a chtěla bych takový, abych si mohla dokoupit nějaké doplňky. Koukala jsem po Valco Snap nebo Britax, ale fakt nevím.

Děkuji

Ahoj,

pokud váháš z těchto dvou značek, tak za mě určitě Britax. Valco Baby jsou také fajn kočárky, díky jejich nízké ceně a celkovému zpracování jsou horkými favority a bývají častou volbou maminek, ale nemají odpružení - takže jsou tvrdší při jízdě. Pokud by ses přece jen rozhodla pro něj, zaměř se na modely označené Sport, znamená to, že mají nafukovací kola. Klasické modely mají pěnová kola, na nějaký častější terén tedy nejsou úplně vhodná.

Konkrétně to jsou tyto modely:

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Jak na Valco, tak i na Britax se dají pořídit, díky jejich velké oblíbenosti, spoustu doplňků "hand made". Můžeš si tak kočárek plně přizpůsobit svému vkusu, pokud by sis nevybrala z originálních stříšek atd. Sladit tak můžeš stříšku s podložkou ve stejném designu.🙂

A teď ke značce Britax. Jako první variantu představuji Britax B-Motion 4 Plus.

Když si řeknu Britax, automaticky mi naskočí tento model. Britax B-Motion 4 Plus je jeden z nejoblíbenějších kočárků a to právem. Má opravdu dlouhou ložnou plochu - 100 cm, takže se do kočárku vejde pohodlně i větší dítě. Nosnost kočárku (sedadla) je 22 kg, ale celkově kočárek uveze až 28 kg. Nákupní košík je prostorný a jeho zatížení je super! Uveze až 4 kg! 🙂 Kočárek má kloubovou rukojeť, takže si výšku přizpůsobíš. Projetí terénu je fajn díky odpružení a materiálu kol, která jsou gumová a mají pěnovou výplň - jsou mnohem lepší než pěnová kola, která má například Valco u svých kočárků, mimo modelů Sport. Oproti němu je tedy těžší, má 11,5 kg.

Britax B-Motion 4 Plus

Pokud chceš kočárek, který má možnost oboustranné sedačky, tak další variantou může být Britax Smile III. Je tedy už těžší - 13 kg, ale to je daň za možnost otočení sedačky. Takové kočárky vždy bývají těžší a i dražší. Kolečka má nafukovací, za mě do terénu ideální - jen je potřeba dbát zvýšené opatrnosti při jízdě, kvůli možnému propíchnutí duše. Nosnost zůstala stejná a má též velkou ložnou plochu.

Britax Smile III

Další kočárek, který má možnost oboustranné sedačky, je i Joie Versatrax.
Kola má také gumová, plněná pěnou. I váha je skoro totožná- 11,7 kg. Podstatné rozdíly jsou ve stříšce, má ji kratší a celkově je kočárek takový otevřenější, ale to jsou asi dvě jediné věci, které by mi vadily, jinak se jedná o dost povedený kočárek 🙂.

Joie Versatrax

Od téže značky mě napadl i další velmi oblíbený kočárek Joie Mytrax, s hmotností 11,85 kg. Parametry je velice podobný Britax B Motion 4 plus.

Joie Mytrax

Jako poslední mě napadl Baby Jogger City Mini GT2, je to takový můj favorit, sama rozmýšlím nad jeho koupí! 🙂
Z uvedených kočárků má nejvyšší nosnost a je nejprostornější - ložnou plochu má 104,5 cm. Jedná se o trojkolu - kolečka má menší, ale díky celkovému odpružení zvládne i lehký terén. Ale doporučila bych ho spíše pro už větší dítě - od toho jednoho roku.

Baby Jogger City Mini GT2

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie