Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sporťák s přehazovatelnou rukojetí, co se dobře skládá a ovládá i po přehození. Doporučíte?

Zodpovězené
Dětský bazárekKočárkyKočárky BugabooSportovní kočárkyKočárky trojkombinaceVýběr kočárkuSpánek kojenců a batolatRefluxZvracení u dětí
11. kvě 2020

Dobrý den,

můžete mi prosím doporučit sporťák?

Podmínkou je přehazovatelná rukojeť. Nechci pouze otočný sed. Zatím jsem našla snad jen dva a u obou byla kritizována špatná manipulace po přehození.

Další podmínkou je, aby se dobře skládal do auta a nebyl extrémně těžký. Cestuji s dcerou několikrát týdně a je pro mě těžké vždy rozdělat zvlášť sezení nebo korbu a zvlášť podvozek a takhle pořád dokola rozkládat a skládat, jako to máme teď u trojkombinace.

Měl by se také vhodně polohovat. Dcera zatím sama nesedí, ale zároveň by měl vydržet třeba i do 3 let. A také, aby si měla kam opřít nožky a nevisely jí jen tak dolů.

Najdu nějaký vhodný?

Možná jsem náročná, ale přehazovatelná rukojeť je pro mě důležitá, protože dcera od narození některé dny nekontrolovatelně zvrací - i třeba 2h po jídle, i ve spánku a většinou tak potichu, že si člověk jen tak nevšimne a ona se u toho ani nevzbudí. A také je nadmíru aktivní a montuje vše, na co přijde, ale to má bohužel po mně.

Děkuji za případné rady.

Ahoj!

Musím bohužel začít s tím, že Ti oznámím, že to, co jsi slyšela, že se sportovní kočárek špatně ovládá po přehození rukojeti, je pravda, a to při úplně každém kočárku s přehazovací rukojetí. Je to dáno fyzikou - jestliže ten kočárek má dobré těžiště s rukojetí v jednom směru, jakmile to překlopíš, těžiště se logicky musí změnit. Plus, pokud rukojeť přehodíš, najednou budou vpředu větší, neotočné kola, kterými jít napřed přes velkou jámu je výhoda, ale jinak s nimi jakkoli manévrovat je prostě nepohodlné. A to je také důvod, proč výrobci od této vlastnosti po čase upustili a takových kočárků na trhu je už jen pár. Není to dobré ani z mechanického a dlouhodobého hlediska, protože je to pohyblivý spoj, který se časem oslábne, vyviklá a může se i pokazit.

Pokud to fakt musí být, Tvá dcerka vypadá, že trpí refluxem - jinak to ublinkávání neumím vysvětlit. Proto doporučím korýtko, i když v tomto případě to znamená, že kompromis bude znamenat horší skladnost. Vím, že chceš skladný kočárek, ale vše mít nemůžeš - i otočnou rukojeť, i skladnost... A z tohoto všeho mi jako nejvhodnější alternativa vychází Bugaboo Cameleon. Vím, dražší model, ale najdeš i bazarové, a myslím, že Ti v mnoha věcech život usnadní (a i dcerce). Pokud budeš skládat samostatně sedadlo a konstrukci, dáš ho v pohodě i do menšího kufru, a tedy to, že to spolu je větší, je ten zmiňovaný kompromis.

Pokud tento model prostě ne, jediný jiný dostupný, tak realisticky, by byl Quatro Monza, což je cenově dostupnější, ale tam je třeba počítat, že neotočný (mimo té přehazovací rukojeti), těžší a méně skladný - a jednoznačně ne dobře ovladatelný v protisměru. Za mě popravdě toto moc ne, ale maminy s požadavkem otočné rukojeti jsou s ním vcelku ok.

A zmíním ještě jeden kočárek, který by Ti popravdě, i pro otočná kolečka na obou stranách, vyhovoval, ale že úplně nejvíc - no je určen pouze pro USA trh, takže ho nejpravděpodobněji neseženete... a tím je Ergobaby 180. I skladný by byl - ale tedy škoda, u nás není, i jsem se tázala, zda tady bude, ale zdá se, že ne .. (možná máš někoho v Americe a dokáže Ti ho zajistit...).


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.