Sportovní kočárek pro roční dítě: otočný, lehký, ovladatelný a na všemožný terén + velká stříška - cca 10 tisíc

Zodpovězené
25. led 2021

Ahoj,

potřebovala bych poradit, je toho totiž strašně moc. Hledám sportovní kočárek pro roční dítě. Požaduji asi to, co skoro všichni, co se týče jízdních vlastností - městské chodníky, městský terén (kočičí hlavy), polní cesty, lesní cesty. Takový univerzál... Určite chci čtyřkolku a určitě NE korýtkový sed. Požaduji od sedací části, aby šla do lehu (nebo téměř lehu) a nutností je velká stříška (ideálně rozložitelná bez síťky, ale síťka integrovaná třeba za "krytkou").

Mám momentálně Espiro Next Avenue - vlastnosti sportovní části skvělé (velká stříška, možnost "větrání nebo nevětrání", leh,...), ale podvozek není dobrý, ovládání jednou rukou téměř nemožné (zatáčí to snad všude jen ne tam, kam chci 🙂). Dalším požadavkem je cena ideálně do 10 tisíc nebo maximálně lehce přes. Kočárek bych chtěla spíš lehčí, lehce složitelný do malých rozměrů a možnost po i proti směru jízdy... Ano, jsem náročná a na každém mi něco vadí, prosím pomoc ☹...

Líbí se mi třeba Mutsy Nexo, Oyster Zero, Cybex Balios, Joolz Hub a naprosto jsem se zamilovala do Emmaljunga NXT90 F... Ale jeden se prý převrací, když se zatíží madlo, další nezvládá polňačky, další je těžký, další dvakrát dražší, než jsem ochotna zaplatit...

Všichni hrozně chválí třeba Valco Snap 4 nebo Britax B-Motion, Petite&Mars... Přijdou mi příliš levné, aby byly dobré, ale třeba se mýlím...
Omlouvám se za zdlouhavý dotaz, kdybych někdy předtím slyšela o Emmaljunga, koupím 2v1 a teď hledám jen "lehké golfky"... takhle hledám plnohodnotnou náhradu za to, co mám.

Děkuji!

Ahoj!

Vidím to na příliš mnoho požadavků, pravdu říci. Město, ale i les, to jsou opačné požadavky - první vyžadující lehčí, skladnější kočárek s rychlou manipulovatelností, a druhá pevný, těžší, větší = neskladnější kočár, co kde co ustojí. Jedno bude vůči druhému vždy kompromisní - a ty si potřebuješ rozmyslet, které.

Pak bys chtěla něco otočného, a zároveň skladného, co samo o sobe vždy funguje - otočnost = plus na neskladnosti i váze. Tak s tím je potřebné počítat také.

Stříška - chápu, že z Tvého (btw těžšího, neskladnějšího a hůře ovládatelného) kočárku si zvyklá na lepší, ale čím lehčí a tedy i ovladatelnější kočár budeš chtít, tím jednodušší bude, co ale není špatná věc… Stříška se dá jednoduše přizpůsobit clonou, a děťátko by mělo víc chránit oblečení a fusak, takže bych si já na stříšce samotné až tak moc nezakládala a raději prioritizovala jiné vlastnosti.

Plus tam máš cenu jako limitující faktor, a to taky bude kočár a jeho vlastnosti omezovat. Je na Tobě, co dáš jako “must-have”, a co prostě vezmeš jako nutnou daň za splnění Tvé priority.

Valco Snap je super z hlediska váhy, ale ani otočnost Ti nesplní, ani na terén není moc. Britax B-Motion Plus je hodně těžší a neskladnější, taky není otočný - ale za to je hodně prostorný plus dá i nerovnosti. Možná jako střed těchto vlastností bych Ti doporučila Petite&Mars Street+ v Air verzi. Právě ho testuju, a s nafukovacími koly Air v PLUSKOVÉ verzi, která je už i odpružená, jsem příjemně překvapená, že i po trávě a polňačkách jdeme vcelku pohodlně. A přitom do sedací části vejde i pětiletý (zkoušeli jsme i tak), takže je opravdu pohodlný pro větší dítě. Jasně, že to není za tu cenu nejluxusnější kočárek, ale je dobrý na město i nerovnosti, a s barevnými stříškami ještě i pěkně vypadá.

Ten Ti tedy - s ohledem na rozpočet - doporučím, spolu s radou, že bych otočné sezení vypustila. To v té ceně bude znamenat levný, těžký kočárek, a nebo něco hodně malé na prostor v sedáku… Nebo tedy Joie Versartrax, který Ti, myslím si, nevyhoví stříškou.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.