Valco Snap 4 s po roce sjetými koly. Koupit nová nafukovací, nebo Britax B-Motion v dobrém stavu?

Zodpovězené
26. bře 2020

Ahoj,

předem se omlouvám za otázku, kterých je plný internet. Ale už dlouho dumám nad touto věcí. Máme skoro rok sportovní kočárek Valco Snap 4 na obyčejných kolech. Dceři jsou dva roky a kočárek ještě docela používáme, hlavně na spaní - přes den spí výhradně jen venku v kočárku, má už to tak od narození a bohužel už si nedělám naděje, že by se to ještě změnilo.

Aktuálně čekáme druhé, ale sourozenecký kočárek nechci - můj smělý plán je takový, že pokud starší dcera ještě na podzim bude po obědě spávat (teď to spíš vypadá, že už nebude), tak miminko bude v tu dobu v šátku 🙂.

No, naše Valco má po téměř roce hrozně sjetá kolečka. Drncá, řachtá a celkově mi přijde, že se hůř řídí. Přemýšlím, že buď koupím nová nafukovaci kola, ale za 3 tisíce se mi úplně nechce ☹. Nebo Valco prodám a koupím ježděný BM4 na nafukovacích v pěkném stavu. Dceři uz začínají z Valca čouhat nožičky, když leží, tak i to by asi Britax vyřešil. Ale odrazuje mě váha Britaxu. Se sporťákem budeme jezdit převážně po udržovaných lesních cestách. A bude teda potom vozit ještě druhé dítko 🙂.

Co by bylo lepší řešení? Koupit nafukovaci kola na Valco, nebo kočárek vyměnit?

Díky!

Ahoj!

Valco Snap 4 se sježděnými koly by neměl až tak změnit jízdní vlastnosti - rachtat a hůře se řídit. Je to dáno i tou tenkou konstrukcí, která se oslabí a vyhegá - a to jak vyšší váhou resp. přetěžováním kočárku, jakož i horším terénem, ​​na který není určen (i když udržované, ale lesní cestičky mu z mého pohledu dávají zabrat).

Valco Baby Snap 4

Britax B-Motion je na takový typ užívání podle mě podstatně vhodnější, takže myslím, že přemýšlíš velmi správně. Na druhou stranu máš pravdu i v tom, že je těžší a podstatně nespratnejší, takže s tím třeba počítat také. Ale to je daň za to, že i horší povrchy dáte bez zjevného znehodnocení kočárku.

Britax B-Motion 4

Já osobně bych se však spíše podívala spíše po Britax B-Motion Plus - jelikož se tam dají realisticky polohovat nožičky, spánek dcery i využívání s menším děťátkem mi přijdou mnohem realističtější a pohodlnější.

Britax B-Motion 4 Plus

Kdyby si byla ochotna investovat, nebo našla dobrou bazarovou nabídku, super možnost - a podstatně kvalitnější a odolnější by byl i Emmaljunga NXT30. Mimo kratší stříšky mu v podstatě není co vytknout - opravdu zvládne hodně, nabízí dlouhou ložnou plochu, a i výdrží a jízdně je skvělý...

Emmaljunga NXT30

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.