Vynechává ve slovech hlásku "K". Jak jej naučit 4,5leté dítě?

Zodpovězené
3. kvě 2020

Dobrý den,

prosím, jak naučit vyslovovat 4 a půl leté dítě hlásku K?

Vynechává ji, začali jsme chodit na logopedii, jenže díky koronaviru, je bilance uzavřená. Naučil se kloktat, vyslovuje K pomocí CH (kch), ale ve slovech nikoliv. Už jsme zoufalí.

Děkujeme za rady.

Dobrý den,

osobně pro nácvik K nepoužívám pomocnou hlásku Ch, ale s nácvikem K jste určitě na dobré cestě – kloktání je důležitý mezník. Nyní bych pokračovala s nácvikem K ve spojení se samohláskou v izolovaných slabikách (Ká, Ké, atd). Můžete přidat také zvuky zvířátek pro zábavnější trénink (koko, kač kač, atd.)

V případě zájmu mohu poskytnout online konzultace i cvičební materiály.

S pozdravem, Dana Svozilová

Mgr. Dana Svozilová, DiS.
Web: www.logopedie-svozilova.cz
E-mail: dana@logopedie-svozilova.cz
Tel.: +420 728 433 982