Je normální, že mi v 19. týdnu teklo kolostrum z prsu?

Zodpovězené
7. kvě 2021

Dobrý den,

jsem v 19. týdnu a už delší dobu mě svědí a pálí prsa. Na dotek jsou horké. Považovala jsem to za normální projevy v těhotenství. Tuto noc jsem se 2x probudila bolestí, jako kdyby křeče v pravém prsu a ráno ve sprše jsem si vytlačila trošku žlutého výtoku z bradavek. Asi to bude kolostrum. Zkusila jsem to vytlačit kvůli té bolesti v noci a měla jsem i pocit ráno, že ten pravý prs a bradavka jsou větší než obvykle.

Je to normální v tomto stádiu těhotenství?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v těhotenství probíhá v těle i příprava na kojení, může vytékat kolostrum, prsa mohou být bolestivá vlivem hormonálních změn. Takto na dálku však nemohu posoudit, zda je změna normální, proto doporučuji obrátit se na gynekologa během návštěvy těhotenské poradny.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová