30. tt a velikost čípku. Jaký máte názor na tento nález?

Zodpovězené
29. pro 2022

Dobrý den,

včera jsem byla na pohotovosti - Dr. mi moc neřekla, jen nakázala klid a jak mi nebylo nejlíp, tak jsem se ani na nic nezeptala.

Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na tento nález?

Hrozí předčasný porod?

Můžu nějak normálně fungovat, jít na krátkou procházku nebo musím fakt jen ležet?

Děkuji

Dobrý den,

podle zprávy porodnický nález zcela normální, tj. "neotvíráte se" a děložní čípek je dostatečně dlouhý. Nicméně, pokud tvrdne břicho, je rozumné být více v klidu, bez fyzické námahy, vyloženě ležet nutno obvykle není a pokud břicho tvrdnout nebude, tak ani krátká procházka nevadí. Klidový režim se odvíjí od toho, zda bude či nebude děloha dráždivá.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz