Běžné chování hCG. Jakým tempem klesá po 12. tt?

Zodpovězené
29. bře 2021

Dobrý den,

mohu se zeptat, jakým tempem klesá hCG po 12. tt?

Ptám se v souvislosti s celodenními nevolnostmi, které mě ani na začátku 4. měsíce neopouští.

Je možné, že hCG není jediný viník zvracení v těhotenství?

Obavám se, že se mi neudělá lépe a snažím se stůj stav pochopit.

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Hladiny hCG mají velmi široké rozmezí. Maxima dosahují cca okolo 10. týdne a potom poměrně rychle klesají. Ve 20. týdnu jsou zhruba na 20-25 % hladin z 10. týdne. Nevolnosti opouštějí většinu maminek okolo 12.-14. týdnu, ale mohou přetrvávat i déle. Na nevolnostech se asi podílí více faktorů než jen hCG, ale přesné příčiny stále známé nejsou.

Držím palce, ať je Vám brzy lépe!

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz