Kdy naroste hCG?

zloba89
20. čer 2015

Dobrý den, mám trochu komplikovanější dotaz.
25 DC jsem si vyšetřovala z krve HCG- bylo méně než 0,5 IU/l
Ovulace dle testovacího proužku měla proběhnout 15 DC.
Ptám se tedy, je možné že bych byla těhotná ale v krvi nebylo HCG ještě přítomno? Příznaky pociťuju, ale může to být pouze síla autosugesce. MS má přijít 30 DC.
Děkuji za odpověď

nonnni
20. čer 2015

@zloba89 jestli jsi 10DPO mela opravdu tak nicotne HCG, tak bych rekla, ze nejsi tehotna a sazela bych na autoseugesci. Otazka je, zda jsi opravdu mela ovulaci v dobe, kdy si myslis, ze byla. Ja mela cystu, hcg 18 a doktorem receno, ze takove mnozstvi odpovida tak 3-4. dnem po oplodneni...coz asi i tak muze mit vyjimky, ale v popsane situaci bych se na tehotenstvi neupinala.

Mmch, ze ovulacni prouzek ukazuje nadchazejici ovulaci jeste neznamena, ze ovulace probehne...znamena to, ze se blizi a prehnout by mela, ale nemusi, v tele jsou i takove procesy.

travnulee
22. čer 2015

já měla pozitivní test tři dny před očekávanou MS, ale určo vím, že ovulace ten měsíc proběhla o týden dřív než měla. Vím, že je to těžké, ale vydrž 5 dnů a bude to jasné 🙂

mineate
24. čer 2015

Ja si teda myslim, ze samozrejme muze byt HCG v krvi uz 10DPO, ale taky nemusi. To, ze si nejaky procento zen najde na testu druhou carku jeste pred ms je sice pravda, ale je i velka cast, ktere vyjde pozitivni test az nekolik dni po ocekavane ms a neni to tim, ze by mely pozdeji ovulaci, ale proste proto, ze jim hcg stoupa pomaleji. Takze to v tvem pripade jeste nemuselo jeste vubec nic znamenat a uvidis, jestli ms dorazi nebo ne.😉

nonnni
24. čer 2015

@mineate ze mnoho zen najde na domacim tt // az po relativne delsi dobe vsak nebyva tim, hcg tak pomalu roste, ale pomalu se filtruje do moce, krevni testy tou dobou hcg vykazuji. V krvi je hcg vzdy ve vetsi koncentraci, nez v moci.

mineate
24. čer 2015

@nonnni To je samozrejme mozny, nejsem odbornik. Jen uvazuju dle toho, co kde kdo pise za osobni zkusenosti a docetla jsme se i pribehy, kde test nic, krev nic a presto byla dotycna nakonec tehotna. Mozne je vsechno.🙂

lenjii
24. čer 2015

HCg bych neřešila. Mně ho ted min týden řešili v nemocnici. Zvyšoval se, pomalu ještě před nastupem MS,.. ale nakonec jsem dostala MS a byla jsem akorát zbytečně zklamaná ☹ Zbytečný nervy.... 😖

bajunka
24. čer 2015

Ale Hcg se přece začne tvořit až po uhnízdění, a nemusí každé ženě stoupat tak rychle... takže je to 50% na 50% 🙂 prostě musíš počkat.

nonnni
24. čer 2015

@bajunka hcg se nertvori az po uhnizdeni. Po uhnizdeni se je zacne zvysovat rapidne, coz neznamena, ze se drive zadne neni.

lenjii
24. čer 2015

Ja mám pravidelný 28 denní cyklus. Min týden při 27dc mi naměřili 5hcg, 29dc bylo 15hcg. 30cd jsem si dělala test digitalni a vyslo mi 1-2 týdny po oplodnění. 31dc špinění a test negativní a 32dc definitvní MS. Nemá cenu měřit... bohužel ☹

mineate
24. čer 2015

@nonnni To jsem nevedela, ze HCG je pritomno v organismu jeste pred tehotenstvim? Spis jsem cetla, ze ovulacni LH hormon je v tele stale, jen v mensi mire a rapidne se zacne zvedat, aby spustil ovulaci. Mela jsem za to, ze skutecne az po uhnizdeni zacne produkovat zarodek HCG.

nonnni
24. čer 2015

@lenjii klasicke biochemicke tehotenstvi. Mrzi me to, take je mam za sebou....I s potraty. A mam I tri zdrave deti🙂 zkus agnus-castus (drmek obecny), je skvely na ladeni organismu.

lenjii
24. čer 2015

@mineate Lidský choriový gonadotropin, známý pod zkratkou hCG, vzniká po oplození vajíčka

lenjii
24. čer 2015

@nonnni no kdybych nebyla ve špitále, neměla bych o tom vůbec páru, byla jsem akorát zbytečně zklamaná ☹

nonnni
24. čer 2015

@mineate neni tam pred tehotenstvim. Je tam od poceti, coz je spojeni vajicka se spermii, idealne ve vejcovodech. Samotne hnizdeni neni pocatek tehotenstvi. K tomu dochazi 5-10 dni pred nidaci. Ale jiz pri ceste do delohy se urcite mnozstvi hcg vylucuje.

nonnni
24. čer 2015

@lenjii ja vim☹

lenjii
24. čer 2015

@nonnni ted se zeptám blbě, ale to co se mi stalo můžu nazvat zamlklým těhotenstvím? 🙂 V pondělí bylo hcg už jen 2, takže ani na revizi nemusím.

nonnni
24. čer 2015

@lenjii ne, tomuhle se rika biochemicke tehotenstvi. Doslo k oplodneni, ale uz ne prave uhnizdeni. Drive bys proste mela par dni zpozdeni, ale ted se plasi, diky rannym domacim testum. Klidne zkousejte hned🙂

lenjii
24. čer 2015

@nonnni Ahaha, děkuji 🙂 Příště budu zkoumat až později a na hcg kašlu a hlavně nebudu v nemocnici 😀 Už... doufám 😀

nonnni
24. čer 2015

@lenjii hodne stesti🙂

mineate
24. čer 2015

@nonnni Aha, ja vsudemozne cetla, ze hcg se prave zacne urcite tvorit az po nidaci a predtim vubec, i kdyz uz oplodneny vajicko putuje do delohy. No asi co clanek a diskuse, to jine informace a nazor. Tenhle zacatek tehotestvi je stejne tak krehky, ze i kdyz z krve hcg vyjde, tak to vubec nemusi dopadnout, takze radeji pockat na zpozdenou ms a poradny dve carky na testu.🙂

keny123
3. zář 2015

@zloba89 ahoj prosim jak si v tom červnu dopadla?

chrom
3. zář 2015

Ahoj holky sem tu nová a prosím o radu sem 11 dni po ovulaci dnes jsem ráno dělala TT a negativní kdy to mám zopakovat jinak mrcha má přijít za dva dni modlim se k bohu ad nedorazí mám 7 letého syna a 2 a půl roční dceru a jeden potrat k terej sem chtěla já ve třech měsících udělala jsem chybu od potratů to je dva roky a pořad nemůžu zapadnout pořadí mi někdo?? Please

keny123
3. zář 2015

@chrom tak ses na tom jak ja... jsem 10 nebo 11 DPO a tt taky negativní.... v neděli to mám dostat a naděje umírá poslední 🙂

keny123
3. zář 2015

@chrom jo a taky mám dvě děti 😀

chrom
3. zář 2015

Nechapu už svému tělu je to jen na psychiku a kdy budeš testovat já už těch testů mám pod krk mám doma hotovou lékárnu a zatím nic

chrom
3. zář 2015

A už tři dny mě bolí pod břichem jak kdibi mrcha bylá ne ceste a muslim že začalo voleni dřív jinak břicho začalo bolet jen kdys už jsem silně menstrulovala nechapu to

keny123
8. zář 2015

@zloba89 jakk si dopadla v tom červnu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru