Silné nevolnosti od 5tt

zdvorakova79
29. říj 2020

Ahoj holky, vím, že na tohle téma je diskusí už spousta, ale přesto se snažím najít spřízněnou duši, která prožívá něco podobného. 🤢 Jsem momentálně 6+1 tt a už víc jak týden bojuji s ukrutnou nevolností ve dne v noci.. Při prvním těhotenství jsem to měla taky, ale už je to 12 let zpátky, tak si to tak nepamatuji, ale tohle je tedy nářez.. Další těhotenství před 3 lety bylo v 9 tt zamlké, to jsem nevolnosti skoro neměla. Teď to jsou celodenní návaly na zvracení, pocit hladu, ale nejde nic sníst, pak něco sním a žaludek to nevezme.. Nemáte nějaký tip, co by mohlo pomoci? Lízátka jsem zkoušela a nic... Z mého okolí na nevolnosti v těhotenství nikdo netrpěl, maximálně nechutenství, nikoho s tímto problémem neznám😩

deaneira29
29. říj 2020

Studená Cola po malých douscich, fakt nic jineho nepomahalo a slané sušenky třeba Tuc.

jjasmina
29. říj 2020

Nepotesim, já myslela celé těhotenství, že snad umiram a vysvobodil mě porod

emillyhk
29. říj 2020

Já měla nevolnosti do poloviny druhého trimestru a bylo to peklíčko 😢
Na chvilku mi pomáhala ledová cola, docela fajn byl hodně vychlazený broskvový kompot (po troškách), takové ty silné slané tyčinky a brambory s máslem a tvarohem (třeba půlka brambory a lžička tvarohu)... Blbý bylo, že když mi začalo být jakž takž líp, tak jsem musela nasadit dietu kvůli cukrovce a to co mi dělalo dobře jsem musela omezit 😂
Drž se 👍

mamikry
29. říj 2020

@zdvorakova79 Mám tenhle stav čerstvě za sebou. Ze začatku jsem jedla jen banány a suché rohlíky. Později mi dělaly dobře studené vařené brambory a vývary. Co mi hodně pomohlo, byla zmrzlina, po té se mi ulevilo, sem tam pomohlo cucat citron. Nejhůř mi bylo, když jsem vyhladověla, takže jsem se porád snažila něco málo jíst.

jako_mala_holka
29. říj 2020

Drz se, ja uz to zazit nechci, brr, zvracela jsem od cca 7tt i 10x denne cely prvni trimestr, pak se to zlepsilo, pomohl mi teda torecan na predpis, pak spanek, cocacola po troskach, banan, pozdeji mandarinky z plechovky, twister zmrzlina nebo calipo... zazvor vubec a lizatka absolutne ne, ty kdybych ted videla, tak hodim savli 😝 jeste byly fajn homeopatika cocculine... jo a zhorsovaly mi to tehotenske vitaminy, takze jsem ani nemohla zadne brat🙄 byla jsem i dva dny na kapackach, ale nic moc

emillyhk
29. říj 2020

@jako_mala_holka Jo, ty těhotenské vitamíny to opravdu dokáží hodně zhoršit, taky jsem je nemohla 🙄

misina321
29. říj 2020

Soucítím s tebou naprosto a přála bych si ti nějak pomoci, ale bohužel není jak 😢 Já jsem teď v 15. týdnu a už to mám mnohem lepší. Z těch mnoha rad mi vlastně nic vyloženě nepomohlo, spíš se mi podařilo najít něco, co mi aspoň pomohlo přežít. Navíc se to každou chvíli měnilo a co mi dělalo dobře dva týdny, z toho jsem začala zvracet a naopak mi pomáhalo to, z čeho jsem zvracela předtím. Ze začátku mě zachraňovaly grepy, pomeranče, mandarinky, citrony, cucat led. Poté jsem zas měla období,kdy jsem mohla jen pít colu nebo pepsi. Cokoliv zázvorového mi to zhoršovalo. Chladila jsem hlavu, zátylek i žaludek z venku. Nejvíc prospěšné bylo se vůbec nehýbat. V 10. týdnu se mi to malinko zlepšilo a tak od 13. už zvracím jen občas a je mi dobře tak 2/3 dne, což považuju za úspěch 😂 Gyndař mi napsal čípky torecan, ale ty se už od února nevyrábí a tabletky nejsou doporučované v 1. trimestru, tak mi to řekli v lékarně, takže jsem odešla s prázdnou.
Ale každý to má asi trochu jiné, nezbývá než zkoušet, co ti bude vyhovovat a doufat v lepší zítřky. Držím palce a přeju hodně sil.

tasimia
29. říj 2020

Taky ledová Coca Cola. Jinak to prostě přežít a vydržet. A aspoň co chvíli do sebe něco zobnout, dělala jsem si takové mini chuťovky, abych něco do toho žaludku dostala, protože mi hrozil kapak.

At je brzy líp! 👍

any2any
29. říj 2020

Ja ze 3 tehotenstvi trpela nevolnostmi pri 2. a ted pri 3. tehu. Ve druhem tehotenstvi mi bylo zle celou dobu (zvraceni cely 1. trimestr - nepomahalo vubec nic, "kocovina" a unava trvaly az do porodu). Ted pri 3. tehotenstvi mi bylo zle dele, az do poloviny tehotenstvi, a opet, nepomahalo vubec nic z klasickych rad, mozna trochu psychicky par lzicek coly. Musela jsem to proste pretrpet. 🙈 Drzim pesti, at jsi na tom lepe!

lentilkah
29. říj 2020

Me se synem nepomohlo nic, byl to mazec. Ted jsem na zacatku 6 tt, spatne uz mi zase bylo pred vynechanim ms, tak se bojim, jak se to rozjede. Zatim se to da, ale uz prislo nechutenstvi, musim se do jidla nutit.
@emillyhk S tou cukrovkou jsem to mela stejne 🙄🙈 Sla jsem rodit s +1kg a po porodu ze me byl chcipacek 😣

emillyhk
29. říj 2020

@lentilkah Já jsem teď ve 28.tt a s váhou bojuju od začátku 🙄 Nejdřív jsem zhubla kvůli nevolnostem, pak se k tomu přidala ta dieta... Já vyřízená, gynekoložka už to viděla skoro na kapačky, ale na diabetologii se jim to zdálo v pohodě... Neskutečný... No nedala jsem se, teď jsem teda +4 kg (+1kg oproti váze před těhotenstvím). S gyn. jásáme nad každým půl kilem, které přiberu, na dia. se moc netváří... Toho aby ze mě po porodu nebyl čtyřicetikilový chcípáček se bojím jak čert kříže 🙈😢

cilkat
29. říj 2020

Mě pomáhal Míša nanuk a kefírové mléko...

lentilkah
29. říj 2020

@emillyhk Zalezi jake mas hodnoty toho cukru, ja s nima nemela zadny problem a proto mi doktorka povolila pridat treba o trochu vic prilohy, abych uz nehubnula. Samozrejme jsem se musela merit, kdyby to negativne ovlivnilo hodnoty, mela bych smulu, ale me to nastesti prochazelo.
Jinak si myslim, ze stihnes jeste alespon neco nabrat, ja to jedno kilo vydrela az tesne pred porodem.
Ja mela po porodo 50 kg, behem sestinedeli jsem zhubla na 45 kg a skoncila na kapackach.

emillyhk
29. říj 2020

@lentilkah Tak to je mazec... Držím palce, ať ti to tentokrát dopadne líp 👍
Teď už mám dietu i hodnoty ok, hlad nemám a právě že už i přibírám (dneska 52kg), ale prostě mám při kontrole v dia vždycky pocit, jako kdybych vážila metrák a přibírala 5kg týdně... 🙄

lentilkah
29. říj 2020

@emillyhk Dekuju, snad to ukociruju alespon trochu lepe.
To je pani doktorka asi trochu blbka, ne? To se jinak rict neda 🙄

priefi
30. říj 2020

@zdvorakova79 pojď si pokecat tady
https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/termin-porodu-cerven-cervenec-2021-aneb-cervnatko-nebo-cervenatko-tot-otazka/

Jinak rady na nevolnosti jsou u @michaelllas, hledej první příspěvek z 22.10. + komentáře. Já brzo asi taky budu psát o tom příspěvek. Zažila jsem si svoje u dvou těhotenství. Tajně doufám, že třetí bude bez 🙈

vladienka
30. říj 2020

@cilkat kefirove mlieko moc doporucujem, to bolo jedine co som v najhorsich chvilach mohla..

mh22
4. lis 2020

Na nevolnosti a zvracení mi pomohl doplněk stravy Antimetil. Je běžně dostupný v lékárnách.

priefi
4. lis 2020

@mh22 a jak moc to bylo účinné?

monika12353
10. lis 2021

@priefi za mne vubec

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru