Proč je u těhotných velký rozdíl v hladině hCG v krvi?

sysia
17. lis 2014

Ahojky těhulinky, maminky a všechny, které zavítáte 🙂 . Kladu si tuto otázku - podle tabulek je u těhotných velký rozpět v hodnotách Hcg. Proč tomu tak je ? Znamenají spodní hodnoty Hcg, že je těhotenství méně ´´nadějné ´´ ? Děkuji 🙂
Možná by mne také zajímalo, proč některé maminky v těhotenství na nevolnosti trpí a jiné ne... Kdo zná odpověď ? 🙂

teenyel
17. lis 2014

@sysia myslím si, že na tohle asi ideální odpověď neexistuje....každé těhu může a nemusí vyjít, každá žena je jiná...podle mě ta hodnota nic nevypovídá, že záleží jestli roste nebo ne....někomu roste rychleji, někomu pomalu, ale roste. Znám těhulky, kterým na začátku rostlo hcg strašně pomaličku, ale čekají zdravá miminka a vše je v nejlepším pořádku. A mě minule hcg rostlo krásně, měla jsem vysoké hodnoty a stejně to nevyšlo...takže tím bych se moc netrápila 🙂 A k druhé otázce....někdo říká, že podle nevolností se dá poznat pohlaví (tomu já osobně moc nevěřím), ale zase je to o tom, jak se tělo vypořádá s nárůstem hormonu, na který není zvyklé 😉 některé z nás to snesou lépe, jiné si to protrpí u wc. Taky možná záleží na tom, jak prudce hladiny hormonů rostou...nevím....ale jestli někdo zná odborné vysvětlení, ráda si ho také přečtu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru