Menší miminko. Myslíte, že menší nebude a dožene to po porodu?

Zodpovězené
4. lis 2020

Dobrý den,

byli jsme na ultrazvuku, jsem prvorodička ve 24. tt a zjistili nám, že miminko je o 2 cm menší. Doktor to strašně řešil a vyplašil nás. Krevní testy na genetiku byly všechny v pořádku.

Myslíte, že miminko nebude menšího vzrůstu a dožene to po porodu?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel neuvádíte, který rozměr je o 2 cm menší. Délky miminka na ultrazvuku od cca 14. týdne již měřit nelze, tak se asi o délku nejednalo. Doporučuji to znovu probrat s Vaším lékařem a nechat si to blíže vysvětlit.

Jinak růst plodu v děloze nemusí odpovídat růstovému potenciálu po porodu a v dětství. To, jaký má každý růstový potenciál a jak bude vysoký v dospělosti je obvykle jasné až okolo 2 let věku dítěte.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz