Triple test se špatným výsledkem - jak probíhá genetika?

jooojo
14. led 2019

Dnes mi volala doktorka, ze mi vyšel špatně triple test. Do teď vše v pořádku. Riziko 1:170. Řekla, ze je hlavní, ze první screening dopadl dobře, ale ze mě na genetiku poslat musí 😔 Tam jdu zítra, mám nervy, co mi budou dělat 😔 Před týdnem jsem byla u doktorky, dělala mi i docela podrobný ultrazvuk, všechny orgány byly v pořádku a teď tohle 😔

terka555
14. led 2019

@jooojo rika se ze ted uz se triple testy moc nedelaji protoze vychazeji falesne ppzitivne.. Tak zatim se nenervuj, uvidis ze to bude v poradku😊

jooojo
autor
14. led 2019

@terka555 děkuji, taky jsem to četla....zítra budeme moudřejší...radeji si chci zaplatit krevní testy, než odběr plodové vody 😔

malytlustyhroch
14. led 2019

@jooojo nekteri gyn. vubec nedelaji tripl pokud delaji prvotrimestralni screening. Kamardka mela taky oba, prvni dobre, tripl spatne. Na genetice ji uklidnili, ale divili se proc vubec doktorka ten tripl delala...

jooojo
autor
14. led 2019

@malytlustyhroch děkuji moc za úklidneni...snad to zítra dopadne dobře..

terka555
14. led 2019

@jooojo uvidis ze to nic nebude presne jak pise @malytlustyhroch tak kdyz ma nekdo screen uz se neposila na triple protoze proste vychazi blbe.. Bude to v poradku😊

hankaviki
14. led 2019

Měla jsem riziko 1:340 z triple testu. Proběhl ultrazvuk (dopadl dobře) a nabídnutí dalších možností: odběr vzorku plodové vody nebo krevní testy, který jsme si vybrali (brali krev i partnerovi). Peníze za něj nechtěli.

alcar
14. led 2019

Jejda, divim se, ze to jeste nekteri lekari vubec delaji. Vubec bych se nenervovala, pokud ti vysel screening dobre a s nizkym rizikem, pak bych to vubec nebrala v potaz.

klea81
14. led 2019

Měla jsem to stejně, na genetiku mě nikdo neposílal, ani bych nešla, triple se už skoro nikde jinde nedělá než v ČR, protože je úplně o ničem

lueur
14. led 2019

@jooojo v klidu, triple je zastarala metoda, ale protoze je hrazeny, jeste ho nekdo dela. Staci treba jen par dni odchylka v delce tehotenstni a muze zkreslovat. Dulerity je ten prvotrimestral, je presnejsi. Mne ani triple nedelal.

pavla555
14. led 2019

@jooojo ja melau prvniho 1:60 a sla jsem pro klid na odber plodovky a ted u druhyho (r.2018) jsem sla dobrovolne a to na odber placenty (ta se da delat driv). Jinak geneticka mi rikala, ze plodovka a placenta je presnejsi nez krev. U krve tady taky psalo hodne holek, ze to bylo falesne pozitivni, tak at zbytecne neplatis....

bucifalek_just
15. led 2019

@jooojo Buď v klidu. Triple testy bývají málo spolehlivé, důležitější je ten první screening. Hlavně se nestresuj.❤️

kikina1985
15. led 2019

ahojky,můžu se taky zapojit do diskuze?jsem tady nová,po roce a půl snažení konečně začínám druhý trimestr a navíc mě teď šíleně vyděsili u prvního screeningu tak bych ráda nabrala nějaké zkušenosti.sice to je moje už druhé ale synovi je už 10 a tenkrát jsem to nějak neřešila a nebylo tolik vyšetření.aspoň mi to připadá

jooojo
autor
15. led 2019

Tak máme po konzultaci, udělali podrobný ultrazvuk, který dopadl výborně...ale prej z toho nemůžou jednoznačně vyloučit downa, tsk mi vzali krev. Výsledky budou za 14 dni...do té doby se asi zblázním

korneliusa
15. led 2019

@jooojo To nemůžou vyloučit nikdy, buď v klidu. Je to jen fráze, kterou se kryjí.

jooojo
autor
15. led 2019

@korneliusa děkuji..😊

lueur
15. led 2019

Zadny vysetreni Down nevylucuje. Ten pomer, je vlastne pravdepodobnost, ze by mohl byt. Takze i 1:15000 zcela nevylucuje. To bude dobry;)

kizii
15. led 2019

Triple u spousty zen vychazi zle.. pritom ve vetsine pripadu o nic nejde a miminko je zdrave..

kizii
15. led 2019

@alcar Presne!

vironeka
16. led 2019

ahoj, píšu pozdě celkem , každopádně buď v klidu

já měla v prvním těhotenství podobný výsledek, vyděšená jsem byla, postižený kluk v rodině už jeden byl, jen jsem se styděla zeptat co přesně mu je a kdy to zjistili, navíc o to víc jsem byla vyšokovaná, protože jsem hned googlila a vyčetla, co vše se "může" při nebo spíš po odběru plodovky stát. Nestalo se nic...

Díky tomu jsem dlooooouho pak zásadně nečetla diskuze na lékařské téma kdesi na internetu, většinou se spíš dočteš, co bylo naprd, co se nepovedlo... je to prostě tak, že maminy, kterým to bohužel nedopadlo, mají potřebu se všude svěřit, varovat ostatní... a ta drtivá většina, která byla v poho, to prostě jen nepotřebuje řešit. /pokud se jako já při druhém těhotenství děsně nenudí doma u netu/ Když už chci si přečíst něco, na co mám podezření, najdu si to třeba ve wikiskriptech, na stránkách pro mediky a tak. Od té doby se mne teda všichni doktoři vždy překvapeně ptají, jestli mám lékařské vzdělání , takže asi dobrý 😃

No a jak tu už ostatní psali, triple testy jsou zastaralé, někteří lékaři je už údajně ani nedělají, akorát zbytečně vyděsily zástupy maminek, které mohly být úplně v klídku.

jooojo
autor
16. led 2019

@vironeka děkuji, já si nechala udělat krevní testy, tak snad mi zavolaji dobrý výsledek. U nás v rodině se právě nikdo s ničím takovým nesetkal...jen to čekání 14 dni na výsledky budou hrozny 😔

verace81
16. led 2019

@jooojo Já měla riziko 1:300 byly jsme na genetice v Budějovicích kde mi udělali ultrazvuk a vzali krev za 10 dní jsou výsledky mě ovšem nevyšly takže se opakovaly a dalších 14 dnů hrůza ale vše naštěstí v pořádku prý mě tam hodil vyšší věk takže se pokus být v klidu ikdyž vím, že se to lehce říká

hankaviki
16. led 2019

@verace81 taky jsem byla v Budějicích

verace81
16. led 2019

Neboj dopadne to dobře. Pokud můžu poradit nečti žádné příspěvky kde to dopadlo špatně internet je toho plný a je to važně na nervy zkus se zabavit a nemyslet na to za 10 dní už budeš v klidu ja byla téměř 2 měsíce na nervy, ale ta úleva když mi zavolali je že to bez patologických změn byl nejhezčí vánoční dárek

vironeka
16. led 2019

Tyyyjo, já byla taky v ČB, na plodovce, čekalo se asi tři týdny na výsledek, ale pak jsem mohla být v klidu - a nakupovat oblečky, protože jsme si rovnou nechali potvrdit pohlaví. Chtěla jsem nakonec sama i teď u druhého mimča do vody jít, ale výsledky ostatní vyšly v pohodě,tak jsem dostala jen číslo kam se objednat na podrobný ultrazvuk a že bez žádanky, na vlatní žádost to ale mám za 1000,-. Když jsem koukala na ceník, voda na vlastní žádost mne celkem rychle přešla 😀

lastovenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
islun
31. led 2019

Dobrý den/ ahoj já (37 let ) byla na 1trim. screan. testu a dopadl negativně jen na ut byla hůř vidět nosní kůstka, ale Mudr říkal, že tomu může stínit pupeční stěna tak, že mám přijít v 16tt na krev a ut, ut dopadl výborně, ale dnes mi volali a prý jedna hodnota (samým šokem mi vypadl z hlavy název ) dopadla špatně. Prý mám přijít na ut a do genet. poradny. Máte s tímto zkušenosti? Co mi tam budou tlačit do hlavy? Všude píšou, že na trippl se nedá spoléhat dokonce i na stránkách sanusu kam mně má Mudr poslala.... Tak fakt nevím už jsem se začala těšit a teď tohle...

pavla555
31. led 2019

@islun na genetice s Tebou proberou rodinnou anamnezu a asi doporuci odber plodovky... Odber je uplne v pohode (ja se taky bala ale vubec nic to neni, hlavne pak dodrzet klid) a mas aspon ,,jistotu,, a muzes byt ,,v klidu,,. DRZIM PESTICKY!!!

jooojo
autor
31. led 2019

@pavla555 nyli jsme nám krevních testech...včera volali a vše v pořádku....😊

krejzova
24. říj 2019

Dobrý den v prvním trimestru jsem screening měla negativní a dneska doktor volal že mám pozitivní tripltest na dauna jsem z toho všeho nervózní je to naše první mimčo je mi 33 let

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru