Menší pindík v 22tt, setkaly jste se s něčím takovým?

macondra
30. pro 2015

Dobrý den, maminky!
před 2 týdny jsem byla na screeningu v Gennetu kde nás hodně vystrašili. řekli, že malej ma menšího pindíka a hned mi řekli milion špatných věcí.. odběr plodové vody nic neprokázal ani u miminka ani u nás. chlapečka nám říkali podle ultrazvuku už od 15tt a najednou takové stresy.. pravdou ale je, že ho má menšího, v tuto chvíli má jasně znatelný pindík o velikosti 5 mm, samozrejme jeste poroste.. ale setkaly jste se už nekdy s necim takovým? jsem z toho nervozní.. jsem přešťastná, že je miminko zdravé, všechny výsledky jsou v pořádku, ale to, že budu řešit pindíka, to jsem opravdu nečekala.. doufám, že za 18týdnů pořádně vyroste 🙂

díky za názory!

jessika
30. pro 2015

Tak já nevím..... Někdo ho má velkého, někdo malého, ne? Syn má pinďu v porovnání s vrstevníky polovičního. A co jako? Třeba jednou bude naopak největší. A opět... Co jako?

macondra
autor
30. pro 2015

@jessika moc děkuji za zprávu!
no, kdyby z toho neudělali takovou aferu, tak mi to v hlavě vůbec nešrotuje. mluvili o přerušení těhotenství, nemocech, genetických vadách, hrůza vzpomínat.. jsem šťastná, že si můžeme oddechnout.
ani nevim, kolik je malo a kolik je vic.. spíše se jen zajímám, jestli někdo tohle řešil..

mythologist
30. pro 2015

Ahoj @macondra, a proc ti odebirali plodovku? Resp co dalsi se doktorum na ultrazvuku nezdalo, kdyz se zacal resit maly pindik? Kolik ultrazvuku ti predtim udelali? "Maly pindik" nic neznamena, navic v tak brzkem tt, spis asi mrkni do zprav z vysetreni, na jaky syndrom meli doktori podezreni a podle toho uz si najdes vic info/diskuzi...

ivis04
31. pro 2015

@macondra Budte v klidu, pokud jsou vysledky v poradku budte stasna! 🙂
Jste ve 23tt malej jeste poroste. Kdybyste videla s cim desili ted nas a co jsme postoupily..

macondra
autor
1. led 2016

@mythologist nic jineho se jim nezdalo, vsechny rozmery v poradku, zadne odchylky, krev v poradku.. Od 15tt nam bylo receno, ze je to chlapecek, nikdy se nestalo, ze by se doktorum neco nezdalo.. Az v 20tt ze ma moc maly penis (mikropenis), ze neni vubec videt, coz nyni, o 2 tydny pozdeji uz videt byl (5mm).. Upozornovali nas na moznou genetickou vadu a strasili ukoncenim tehotenstvi☹( vubec jsem netusila, ze maly pinda by mohl udelat takovy problem. Vsechny testy z plodovky ale vysly dobre, i testy nas rodicu..

macondra
autor
1. led 2016

@ivis04 dekuji za zpravu, kdyby nas nedesili ukoncenim tehu, tak to asi tak neprozivam.. Myslim, ze to doktorka s touto "diagnozou" prehnala, protoze jako kazda maminka, jsem trnula hruzou za to malicke..

macondra
autor
1. led 2016

@ivis04 a drzim vam samozrejme palce!!! At uz nas nestrasi a vse je v poradku..

magdalenan
1. led 2016

@macondra Docela se divím, že zrovna v Gennetu tě tak plašili, ale vysvětlují si to jejich pečlivostí. Důvod proč jsi musela na plodovku a strašidlo tě je ten, že tzv. mikropenis může být příznakem některého syndromu (Kallmannův, Patauův)

Pokud ti ale testy vyšly OK, pak se není čeho bát a pindík určitě doroste do běžné velikosti. Byli jen pečliví a možná ti to jen dostatečně nevysvětlili. 🙂

magdalenan
1. led 2016

Pardon, autocorrect, snad to dává smysl 😀

sisstin
1. led 2016

No vzhledem k tomu, ze v terminu nejmene polovine holkam furt menili dr pohlavi az malem do porodu, bych velikost "pindika" brala s rezervou. Jestli my tu prenatalni diagnostiku uz trosku neprehanime :/

ivis04
1. led 2016

@macondra Uplne chapu. Taky mi vyhrozovali ukoncenim. Podezreni na Edwarsuv syndrom ktery je neslucitelny se zivotem. Tri tydny ve strachu, sposta vysetreni. Nastesti to vyloucily a na dalsim ultrazvuku uz mela mala mozkovou komurku srovnanou.

lajla
1. led 2016

@macondra Ježíši...to nám nikdo teda pindika nemeril🙂 a neznam nikoho komu by ho měřili...a kolik mm mu tak chybí pro pána doktora? Se nestacim divit...byla bych rada že testy i malý je v pořádku a na to.bych se vykaslala

macondra
autor
1. led 2016

Holky jsem rada, za vase komentare, hodne me uklidnily!! Taky mi prijde, ze tohle uz je fakt hrani si s prirodou. Taky jsem nikdy neslysela o mereni pindiku.. Ani nam uprimne nerekli, kolik by mel mit..kamaradce rikali, ze 100% ceka holku a vylezl kluk..
Jsem z toho smutna, takove zbytecne plaseni, nehezky zakrok, zkazene Vanoce (protoze samozrejme se clovek nefokaze hned tak veselit).. Uz ale bude dobre! Uf 🙂

macondra
autor
1. led 2016

@sisstin souhlas!

macondra
autor
1. led 2016

@ivis04 to moc rada slysim!!! Drzim berusce palce a vse urcite bude v poradku!

ivis04
1. led 2016

@macondra No a u vas to same ;) Bude to v poradku nebojte, ted nejvic rostou a bude z nej poradnej chlapak nebujte ;)

mythologist
2. led 2016

Ahoj @macondra, priklanim se k nazoru @magdalenan, doktori prepeclivi a malo vysvetlujici. Mikropenis je napr i u CHARGE syndromu, ovsem jen jako mozny spoluindikator dalsich nekolika znaku, navic by se melo udelat vicero ultrazvuku protoze v tak brzkem tydnu proste fakt neni mozno videt a merit pokazde stejne. Podtrzeno secteno, neres doktory a tes se na ditko. Priroda do deti uz dela miliony let, treba ji duverovat 🙂

fifina86
2. led 2016

@macondra tak hlavne,ze je vse ok.Ale zajimalo by me,co by delali v Gennetu s nama,kdyz pohlavi vedet nechceme 😀

evcann
2. led 2016

@macondra tak to nam ho snad ani nemerili, protoze az na konci se ptal jestli to chceme vedet co to bude a my ze ano tak tam jen zajel rekl kluk a sli jsme, nikdy jsem ani neslysela, ze se to meri uz v tehotenstvi a to mam dva kluky. Nic si z toho nedelej, vsechno je v poradku, nekdo ma vetsi nekdo mensi a jak tu bylo receno no a co, az se narodi a poroste vsechno muze byt jinak a muze vyrust standardne. Kamaradky syn mel take malinkeho a pak jak to dohnal 🙂

svija
2. led 2016

Já mám 2 syny a ani u jednoho jim pindiky nijak speciálně neměřili. Já tedy nechtěla vědět pohlaví, tak bych si toho asi ani nevšimla, ale pokud by byl problém, tak by to asi řekli. A ani po porodu se velikostí pindíku nikdo nezabýval. Jen hmatají varlátka, jestli jsou sestouplá do šourku a trochu s citem zkouší doktorka přetahovat. Shodou okolností mám ve svém okolí 2 chlapečky s velmi malými penisy, až jsem si říkala, že já bych se na to aspoň doktorky přeptala, ale matky to neřeší.

macondra
autor
2. led 2016

@mythologist děkuji. přesně tak, spolehneme se na přírodu a už věřim, že bude všechno v pořádku 🙂 další ultrazvuk za 5 týdnů, tak uvidíme, jak malej roste do krásy!

@fifina86 tak to nevim. aniž by se nás zeptali, jestli už pohlaví víme nebo chceme vědět tak už pak rovnou mluvili o klukovi 🙂

fifina86
2. led 2016

@macondra tak my teda dopredu hlasime,ze to vedet nechceme 😉 Asi bychom museli zavrit oci.Ne,delam si z toho legraci.Dulezite,ze je maly ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru