Plod vypadá menší a doktorka navrhuje potrat

luci_nka17
6. zář 2018

Holky zdravím vám dneska jsem byla u doktorky a řekla mi že miminko je menší a v úterý chce abych šla na potrat ale já nechci...přikládám foto ultrazvuku..tam vidíte miminko a vedle prý mám modřínu..holky poraďte mi

linee
6. zář 2018

@luci_nka17 nez neco napisu mam dalsi otazky - o kolik je male miminko? Ve kterem tt jsi? To ti rekla na 1.utz nebo byly problemy uz predtim? Roste miminko? Uvadis prilis malo informaci, aby nekdo poradil.

luci_nka17
autor
6. zář 2018

@linee ahoj miminko roste u jiné Dr bylo menší..v 6 tt a je menší o týden .. z druhýho ultrazvuku

gruyerre
6. zář 2018

@luci_nka17 To je zvláštní, když roste. Těhotenství přece může být mladší, ovulace nemusí být 14.den. Domluv se na kontrole u jiného doktora. Držím palce

luci_nka17
autor
6. zář 2018

@gruyerre už jsem domluvená v Kadani

darinka84
6. zář 2018

@luci_nka17 na žádnou revizi bych nešla. Těhotenství může být mladší. Já bych počkala třeba i 14dní pak bych šla teprve na kontrolu. Z informaci které píšeš nevidím důvod pro revizi.

xcassiopea
6. zář 2018

Ahoj, každopádně bych navštívila i jiného gynekologa na konzultaci, za to nic nedáš. A klidně i dalšího, pro jistotu. Máš na to právo pokud se Ti to nezdá, a jestli k tomu nebude vážný důvod, určitě bych si miminko nenechala vzít.

biedronka10
6. zář 2018

Co je to za ptakovinu? Ja mela tehotenstvi dokonce pozadu o 14 dni a to az do 31tt kdy to mala dohnala. Doktor me nestrasil, rekl jen 3 moznosti proc to muze byt, z nichz jedna byla nepravidelne a dlouhe cykly a ja otehotnela v druhe polovine pred menzezem. A srdicko v 7tt nebilo, ukazalo se az v 9tt. Tak to by me museli hnat na potrat hned. To bych spis se odporoucela jinam na kontrolu.

knoflikarka
6. zář 2018

@luci_nka17 Každopádně nechoď, je fajn, že už máš zajištěnou kontrolu i jinde, pravděpodobně ti řeknou, že je třeba počkat, některá miminka "vykouknou" až později a ony ani ty ultrazvuky - zvlášť v ordinacích - nejsou stoprocentně přesné. Držím palce 🍀🍀🍀

vendelinka08
6. zář 2018

Urcite bych jeste konzultovala a cekala jak se tehu vyvine...bylo uz srdicko nebo jeste ne? Takto razantni rozhodnuti mi prijde zvlastni..vetsinou doktori vyckavaji...jeste bych alespon 2 tydny pockala...

priefi
6. zář 2018

@luci_nka17 podle toho, co pises, urcite bych jeste pockala. O tyden mensi miminko ma skoro kazda 3. Zkus jinou/jineho dr. Modrinou myslis hematom? Na to Ti mohla dat ascorutin a progesteron vaginalne (gynprodil nebo ustrogestan)

luci_nka17
autor
6. zář 2018

@priefi řekla mi že tam mám nakou modřinku po menstruace a hlavně ovulace jsem měla až po měsíčkách ..a miminko pryč nedam..moje holčička se taky narodila dříve a taky na začátku těhotenství byla o 2tydny menší než by měla být

priefi
6. zář 2018

@luci_nka17 to bude hematom 😉 budu drzet pesti, at mimi krasne roste a prospiva. Nechapu postoj Tvoji dr. A v Kadani mas domluveneho jineho dr.? Kdy tam jdes?

codal
6. zář 2018

@luci_nka17 určitě tomu dej čas, pokud to má dopadnout, tak to dopadne a pokud ne, tak odejde (věřím, že ne!!!).. nechala bych to na přírodě❤️

normalnimatka
6. zář 2018

a proč by jako revize byla nutná?

linee
6. zář 2018

Tak to vubec nechapu, proc te zene na revizi. Obvykle se toleruje rozdil ve velikosti i 2 tydny, dulezite je, aby miminko adekvatne rostlo (cili napr. aby bylo vzdy max. o ty dva tydny). Rozhodne jeste pockaj nebo zajdi na konzultaci jinam, resp. pockej, co ti reknou v Kadani. Kdy tam jdes? A rozhodne dej vedet

bartakova_veronika
6. zář 2018

mohu se zeptat ke komu chodíte? jsem z Klášterce tak mě to zajímá 🙂 malá byla taky menší napřed o týden potom i o 14 dní ... řešilo se to až ve 34 týdnu kdy malá měla zhoršené průchody, poležela jsem si nakonec sice 14 dní v porodnici kdy mě pani Dvořáková raději poslala z Kadaně do porodnice si poležet a malá se nakonec narodila plánovaným císařským řezem 37+4 a měla sice 42 cm a 2150 gramů ale vše dohání .. dnes je jí 10 měsíců a i když má 68 cm a 7 kg tak je naprosto v pořádku 🙂

luci_nka17
autor
6. zář 2018

@priefi jedu tam ve čtvrtek

luci_nka17
autor
6. zář 2018

@bartakova_veronika Doktorka Šrámková v Jirkově u té jsem byla

bartakova_veronika
6. zář 2018

@luci_nka17 aha, tak tu neznám ... já chodím do Jirkova k Černajovi ... v Jirkově jsem bydlela tak jsem si svého gynekologa nechala, protože jsem s ním spokojená ... a nejen já 🙂 jemu se nezdála malá už dřív ale strašil mě až ve 34 týdnu, kdy mě pro jistotu předal už do poradny do Kadaně a tak si mě tam 2 týdny hlídali .. už v tom 34 týdnů jsem věděla že půjdu císařským řezem .. nejenom kvůli průchodům ale malá pořád byla koncem pánevním a to se ve 28 týdnů už otočila hlavičkou dolu, ale nakonec se ještě zvládla otočit zpátky hlavičkou nahoru

luci_nka17
autor
7. zář 2018

@bartakova_veronika vážně tak to máte super doktora .. za doktorka mě viděla poprvé jinak jsme chodila ke své ale te se taky nedalo věřit..

ange_de_la_morte
7. zář 2018

Na revizi je vždycky dost času ... a navíc často pokud to nedopadne dobře a miminko se přestane vyvíjet tělo se o to samo postará - že miminko zastaví svůj vývoj ještě než pořádně začalo bohůžel není úplně ojedinělá situace, ale je vždy lepší pokud se tomu nechá troška času a tělo se s tím vyrovná samo ..... obě moje těhotenství vypadaly ze začátku dost nejistě - u obou nebylo vidět srdíčko v době kdy by podle MS už dávno být vidět mělo ( dedukuji z toho že mám ovulaci vždy v cyklu hodně pozdě, ne tak jak se průměrně udává) ... vždy jsme čekali a srdíčko se objevilo, obě miminka byly na začátku o něco pozadu - u prvního skoro celé těhotenství ( taky jsem přenášela proti prvnímu termínu o 11 dní), teď jsem ve 20tt druhého těhotenství - ze začátku byl plod menší o víc jak týden a doktorka říkala že buď a nebo že se uvidí, chce to čas - teď už je menší asi jen o 3 dny .... dopadne to tak jak to dopadnout má, držím palečky

patty88
7. zář 2018

Ahoj. Ja měla zezacatku mimco mensi o 14 dní! Už mi hrozila nemocnici. Ale.hormon rostl a já chtěla počkat. Srdíčko pak bylo. Nenech se rozchodit,počkej až bude srdíčko. Mohla jsi otěhotnět dyl proto to nesouhlasi. Berou to podle poslední ms.

terulin
7. zář 2018

Já měla miminko nejdřív bez srdeční akce až do 8tt, v 10 tt bylo o 14 dní menší, 14tt 1. screening úplná katastrofa, pak odběr choriovách klků (to nás trochu uklidnilo, protože nenašli genetickou vadu), ve 24 tt o víc než 3 týdny menší a špatné průtoky. Ve 36 tt byla menší zas jen o týden a nakonec se dcera narodila přirozeně v 41+3; 3,46 kg, 50 cm, úplně zdravá. Jen mě víc hlídali a já měla obroský nervy celé tehotenství. Ale stálo to za to (a papír do nemocnice, ať zváží pokračování těhotenství, nebo ukončení jsem měla 2x)

motlinda
7. zář 2018

Taky bych se potratu zatím vyhýbala. Myslím si že existují i jiná řešení. V první řadě jak píšou holky bych změnila doktora.

bartakova_veronika
7. zář 2018

@luci_nka17 škoda, že jste nezkusila pana doktora černaje na poliklinice ... je sice starší ale je skvělej a chodí k němu celá naše rodina a já i když jsem se odstěhovala do Klášterce tak jsem u něj i přesto zůstala a raději do poradny jezdívala 25 km

oveckaluky
8. zář 2018

@luci_nka17 Pokud je to na dvou různých UTZ, může být rozdíl až dva týdny a je to OK - záleží na nastavení. Nenech se zatím nacpat do potratu - počkala bych.

hanve
8. zář 2018

Tak podle teto doktorky bych nemela ani jedno dite... Ja mam obe deti pocate az v druhe pulce cyklu, rekneme tyden az pet dni pred ms, takze vzdy na prvnim utz nebylo videt srdicko. No nastesti mam skveelou doktorku, ktera vzdy rekla, ze se to stava, objednala me za 10 dnu a pak uz bylo i srdicko. Na potrat bych nesla, na to je casu dost...

luci_nka17
autor
9. zář 2018

@hanve taky jsem říkala že na potrat nepůjdu..hlavně pozitivní test mi vyšel až 27.8 takže jsem musela otěhotnět někdo v srpnu

merope
10. zář 2018

Taky trošku nerozumím, proč jako jít na potrat po prvním ultrazvuku - kdyby to byl druhý a neprosperující těhotenství (zastavené ve vývoji, nulový rozdíl mezi dvěma UTZ), pak bych to chápala - ale posílat na potrat po prvním UTZ? Proč? Kvůli hematomu? Jako jo, počítej s tím, že hematom bude zlobit, možná bude hodně zlobit a možná způsobí potrat. Takže ho zabijeme preventivně??? A nebudeme raději zabíjet pro jistotu všechny nenarozené děti starších žen? Tam je taky vyšší pravděpodobnost komplikací.

Jako jo, upozornit na hematom a říct, že je dítě malé a navíc s hematomem a že tam může být problém a nabídnout potrat (riziko krvácení ve vyšších stupních těhotenství, možná až nutnost hospitalizace a podobně). Ok. Ale jakkoli k němu přesvědčovat?

Ano, výměna doktorky je jediná správná volba.

urtica
10. zář 2018

@luci_nka17 Stalo se mi něco podobného - dr. tehdy dokonce prohlásila, že si myslí, že se jedná o molu a poslala mě do nemocnice s tím, že mě nejspíš ihned vezmou na revizi. V nemocnici naštěstí tak hrr nebyli, nechápali co moje dr. "blbne" a čekalo se plus sledovalo se, jak roste hcg...no - "mola" má dnes tři roky a má se čile k světu. Takže tak. Držím palce a radím změnit dr.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru