Ultrazvuk. Je možné, že jsem otěhotněla během menstruace?

Zodpovězené
22. kvě 2023

Dobrý den,

na ultrazvuku se ukázalo 7w6d, Crl 15.45 mm. Poslední menstruace byla před 8 týdny.

Jak je to možné?

Znamená to, že jsem otěhotněla během menstruace?

Prosím, vysvětlete mi to.

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Standartní vyjadřování stáří těhotenství je tzv. menstruační stáří, tj. počítáno od prvního dne poslední menstruace. Proto máte psáno 7+6, tedy menstruace před 8 týdny. Vlastní skutečné stáří těhotenství je potom o 2 týdny méně, protože se tiše při tom předpokládá, že ovulace je nejčastěji 14. den cyklu. Obvykle přesné datum ovulace (početí) známo není nebo se na něj nelze spolehnout.

U Vás to tedy vypadá, že se ultrazvuk a stáří menstruace dobře shodují a otěhotněla jste opravdu okolo poloviny cyklu.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz