Jak zjistím nebo vypočítám, kdy jsem otěhotněla?

weronikad
26. led 2016

Holky chtěla bych se zeptat. Naposledy co jsem byla u doktorky, na ultrazvuku nic neviděla, nejspíš bylo brzy, udělala jsem si ještě digitální test, který vyšel pozitivně a ještě krevní testy, které mi vyšli taky tak, doktorka říkala, že jsem tak v 5týdnu. Ale oni to počítají od poslední menstruace, že? Jak zjistím nebo vypočítám, kdy jsem tak otěhotněla? měla jsem měsíčky naposledy 16.12. a trvají každý měsíc 5dní.Plodné dny podle kalendáře jsem měla poslední týden v prosinci. Myslíte, že to byl ten osudný týden? 🙂 Děkuji za vaše názory. 🙂

opeth
27. led 2016

@weronikad Zdravím 🙂 Já jsem na tom úplně stejně 🙂 Dle MS (16.12.) jsem 6+0, ale včera jsem byla na první kontrole a dle UTZ 5+2. Vzhledem k tomu, že je vše ještě hodně malinké, nedá se to takhle brzy změřit a určit, ale dle paní doktorky je to 3-4 týden těhotenství 🙂 což by vycházelo i dle plodných dnů poslední týden v prosinci 🙂 a to jsem byla s přítelem celých 10 dní, ve kterých se nám podařilo otěhotnět 🙂

mika251
27. led 2016

@weronikad obecne, pokiaľ nevieš presný dátm ovulácie, tak sa k prvému dňu MS pripočíta 14 dní - teoreticky býva ovulácia okolo 14 dňa cyklu.
Takže keď bol prvý deň MS 16.12, tak ovulácia vychádza na dni okolo Silvestra.

Inak je to všetko v štádiu hádania, ovulácia mohla byť skor, alebo neskor, ono je to teraz v podstate už aj jedno - až tak do 12 týždňa sa bude tehotenstvo počítať podľa poslednej MS a potom na prvom veľkom ultrazvuku v 12. týždni sa určí presná veľkosť plodu a tým pádom aj termín porodu podľa ultrazvuku - a ten by mal byť prednejší.

weronikad
autor
1. únor 2016

Děkuji moc holky. Už jsem byla na kontrole a už šlo vidět něco na ultrazvuku a vyloučila mimoděložní, tak jsem si z plných plic oddychla. Tak za 3 týdny jdu na kontrolu zase snad bude vše ok. Vám přeji hodně štěstíčka♥

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru