Určení týdne těhotenství podle dne pohlavního styku. Jak se to počítá?

Zodpovězené
7. čer 2022

Dobrý den,

děkuji za odpověď a řádné vysvětlení, ale když jsem měla styk 2.4. a 2.5. ještě na utrazvuku nic nebylo a 9.5. tam nebylo ani srdíčko, tak asi z 2.4. miminko nebude, nebo ano?

Omlouvám se za detailnější otázky, ale hrozně mě to zajímá, přičemž jsem vlastně 17.4. měla ješte jeden styk, který směřoval dle určení těhotneství právě k tomuto datu. Poté na ultravuku 30.5. jsem měla 8+0, crl 16 mm.

Děkuji

Dobrý den,

opravdu, těžko odpovědět jednoznačně na Vaše otázky ☹. Ultrazvuk není ta pravá metoda ke stanovení přesného data otěhotnění.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz