Byla jsem na interupci v 6. týdnu těhotenství

hanule33
10. srp 2017

Dobrý den ženy, četla jsem tisíce článku o těhotenství apod. když jsem zjistila že jsem těhotná, tak jsem druhý den jela k doktorovi, ten mi řekl že jsem ve třetím týdnu a že to mám rizikové kvůli hematomu a lehkému špinění, objednal mě na vyšetření až za tři týdny, s tím že to už budu v 6 týdnu a mělo by miminku bušit srdíčko, tak jsem za tři týdny jela zas, no a dozvěděla jsem se to že moje miminko je mrtvé protože mu nebuší srdíčko, objednal mě do nemocnice na interupci, na té jsem byla včera, samozřejmě je to pro mě rána, proplakala jsem celé noci i dny, nemám zatím žádné dítě a tak mě to prostě mrzí a bolí, asi chápete, jen mě zajímá zda někdo z vás nemáte nějaké zkušenosti abych věděla na čem vlastně jsem...
Mám strach že už vlastní miminko mít nebudu...
Poraďte mi prosím, určitě jste zkušenější než já...
Předem moc děkuji

pasiba
10. srp 2017

Zdravím, tvůj doktor je opravdu odborník. Já tak dobrého doktora nemam. Určit těhotenství ve třetím týdnu je opravdu dobré, ale říct v šestém týdnu že plod je mrtvý, protože mu netluče srdíčko. No to smekám. Já jdu k mému doktorovi v pondělí. To budu osmý týden a bude to tak na hranici aby viděl tlouct srdíčko plodu. Nevím, ale s tímto doktorem děťátko mít asi nebudeš. Změň ho

nita1984
10. srp 2017

Já byla v 6tt také srdíčko ještě netlouklo, bohužel, nezačalo ani v 9tt, takže jsem skončila také na revizi. Nicméně v 6tt je příliš brzo na rozhodnutí.

beetlejuice1666
10. srp 2017

@hanule33 ty brdo, tak to je mazec. V sestem tydnu byt vubec jeste srdicko nemusi, to vzal tedy pan doktor fakt smahem. Ted uz se tim netrap, vratit se to neda, ale zmen lekare, jednoznacne! A pro priste, cekej do sedmeho tydne nejmene (pokud nebudou jine komplikace)

boukalinka
10. srp 2017

Plod je na UZ vidět s hladinou hcg asi tak 1000(coz odpovídá 5tt-pocitano od posl.MS) o UUT rozhoduje nález na sonu a hladina hcg...vše je o domluvě někdy stačí vyčkat a jít na ko např.za 3 dny a člověk ví na čem je🙂ale další děťatko mít určitě můžeš...nalaď se na pozitivní myšlení a ono to půjde skoro samo🌷

abloom
10. srp 2017

byla jsem také na kontrole v 6.tt a potom cca v 10.tt a srdíčko netlouklo, byla jsem také na revizi. Chápu tě, dlouho jsme se snažili a dost mě to vzalo, ale potom jsem otěhotněla hned asi během 2 měsíců přirozeně a mám dvojčátka 🙂 hlavu vzhůru, miminko přijde 🙂

linee
10. srp 2017

@hanule33 nevidim duvod,proc bys znovu neotehotnela.Pokud se ti povedlo poprve,je vysoka sance,ze se povede.opet.Zamkle tehotenstvi se bohuzel stava,je toho hodne.Byla jsi na revizi v docela brzkem tydnu.Nech projit sestinedeli,jednu ms a klidne se zacni snazit znovu.Je to rana a je to smutne,ale pokud nebylo neco v poradku uz na zacatku,tak to priroda takto zaridila. Mimi by asi nebylo v poradku. Drzim palce,at se brzy dockas.

hanule33
autor
10. srp 2017

Všem vám moc děkuji...
Ano rána to je, tak moc jsem se na to miminko těšila až jsem se z toho skoro zhroutila...
Jak jsem psala, žádné zkušenosti s těhotenstvím nemám a tak jsem prostě vsadila na to co mi řekl doktor, bohužel jsem asi udělala špatně...
A teď když vím že se mohlo ještě týden počkat a pak by třeba srdíčko bušilo tak je mi hrozně, nevím jak to máte vy ale já si to budu asi hodně dlouho vyčítat, jsem z toho prostě úplně v háji a vůbec nevím jak se k tomu mám postavit...
Každý večer když ulehnu do postele tak mi tečou slzy, protože na to všechno myslím...
Je to hrozné, chudák miminko ještě ani nespatřilo světlo světa...
Asi dám na vaše rady, vyměním doktora, a to jsem ještě já trubka šla k soukromému, kde platím pálky i za "blbý pohled" a takhle to dopadlo..
Hematom mi zmizel takže to kvůli tomu být nemohlo, prostě to buď byla chyba ve mě nebo pochybil doktor...
Řekla bych že teď už to stejně nezachráním, děkuji vám všem, moc si toho vážím

belleelle
10. srp 2017

@hanule33 jestli pak ti nerekl, ze jsi uz 3 tydny tehotna. Tedy v 6tt, a ze mas prijit za 3 tydny na kontrolu, coz sis spocitala jako 6 tyden, ve skutecnosti 9tt.
V nemocnici se vubec nedivili?

ivca87
10. srp 2017

U dcery bylo srdíčko až v 8tt, a všechno bylo v pořádku.

belleelle
10. srp 2017

@hanule33 a teda nevim na cem a proc jsi byla, ale revize a interupce je neco uplne jineho.

pasiba
10. srp 2017

Jsi pravděpodobně mladá. Máš času dost a otěhotnět pro tebe nebude jistě problém. Nebuď z toho špatná. Až se rozkoukáš, zjistíš. Že tu ženy prodělaly velké bolesti. Každá máme svůj bolestivý příběh. Tvoje chyba to nebyla. To ten řezník, který má zřejmě pocit, že jsme přelidněný. Najdi si dobrého doktora ci doktorku. Poptej se klidně i tady. Podle města a pak začni od začátku. Mnoho štěstí 🍀

boukalinka
10. srp 2017

@belleelle Ráda se nechám poučit v čem to je jiné??

jezz1e
10. srp 2017

Myslím, že doktor spíš mluvil o týdnech od oplodnění, protože ve 3 tt se opravdu těhotenství zjistit nedá. Chybí-li srdíčko v 8tt (tedy 6 týden od oplodnění), je to poukaz na revizi celkem pravidelně.
hanule33 Neboj, tohle bohužel potká zhruba každou 5 ženu a většina z nich donosí další dítě úplně bez problémů. Bude to pár týdnů bolet, ale určitě se ti brzy podaří otěhotnět znovu a tentokrát to dotáhneš až do konce! 🍀

belleelle
10. srp 2017

@boukalinka tak si pohledej, pokud neveris. Doporucuji se kouknout i na uhrady zdravotnich pojistoven a primou uhradu.
Staci jen to, ze interrupce (umele.preruseni tehotenstvi) se provadi na zadost zeny.
Indikace ke kyretazi delohy (revize) a k interrupci do 12. tydne jsou odlisne.
Zrejme doslo u slecny/pani k nejake dezinformaci.

miaellen
10. srp 2017

nevim, proc tady pisete, ze ve 3 tt se neda zjistit tehotenstvi, to vubec neni pravda !!!! muj gynekolog- primar gynekologie mi minuly tyden na preventivce rikal, ze 3 tt vidi plod na ultrazvuku!!

rickym
10. srp 2017

Mám za sebou ZT a revizi, už před delší dobou. Tenkrát jsme se o mimco nesnazili, ale byla jsem moc rada a pak to stejne jako ty oplakala. Potom jsme se nesnazili, stavěli jsme dům, tak jsme chtěli počkat. Loni jsme si řekli, ze vyrazíte ne dovolenou a pak se začneme snažit. Povedlo se napoprvé a teď tady na mě kouká skoro ctyrmesicni Eliška🙂 Taky to půjde, hodně štěstí 🍀😉

jezz1e
10. srp 2017

Tak já bych řekla, že interrupce je prostě revize na žádost ženy a zadavatelka to jen trochu spletla. Reálně je to pořád stejný úkon, bez ohledu na to, jestli embryo/plod žije nebo třeba již zamlklo a jestli je tedy kyretáž prováděna z rozhodnutí ženy nebo z rozhodnutí lékaře.

belleelle
10. srp 2017

@jezz1e to je moc velky rozdil, jestli umele preruseni tehotenstvi nebo kyretaz. Proto mi to nesedi. Nezda se mi, ze by ji nekdo dohnal na interrupci. Ze by podepsala stohy papiru a jeste platila.

jezz1e
10. srp 2017

@miaellen
3tt je označení, které se užívá při počítání délky těhotenství od prvního dne menstruace. Takže fakticky 1tt a 2tt žena není vůbec těhotná 😉 Ve 3tt (tedy mezi 14-21 dnem cyklu obvykle proběhne ovulace, k uhnízdění dochází okolo 5 dne po oplodnění, takže v této fázi opravdu těhotenství na ultrazvuku vidět není. Narozdíl od třetího týdne od oplodnění (tedy 5tt).

jezz1e
10. srp 2017

@belleelle Myslím, že z popisu zadavatelky je celkem jasné, o co šlo a toto je pouze slovíčkaření. Jako právník to chápu, ale v kontextu dotazu je to absolutně zbytečné...

terezapetrova
10. srp 2017

@linee bez ohledu na nejasnosti v diskuzi toto ale vubec nemuselo byt zamlkle těhotenství, srdíčko se klidně mohlo objevit později..

berenika39
10. srp 2017

@miaellen shluk buněk ještě žádný utz neviděl...

mku
10. srp 2017

@hanule33 napisu ti svuj "pribeh" a jen na zacatek, vsechno se to stalo po tricitce, takze zadna mladice na tehotneni...
V roce 2012 jsem byla na interupci, protoze s tehdejsim parterem proste neslo mit potomka (je to na dyl, nepatri to sem). Taky jsem z toho byla naprosto hotova.
Ale ubehlo par let, mam novyho chlapa a vloni jsem planovane otehotnela. Bohuzel to bylo zamlkle tehu, takze kyretaz. Treti MS po tomto uz neprisla a od 20.7.2017 mame doma krasny miminecko.
Takze nezoufej, nadeje umira posledni...

1772
10. srp 2017

Interrupce a kyretáž jsou právně dva různé výkony. A ve 3.tt opravud nemůže být vidět na UZ nic, maximálně zvětšená děloha, ovšem její velikost je stejná, jako v sekreční fázi menstruačního cyklu. Myslím, že autorka dotazu opravdu lékaři neporozuměla, navíc před interrupcí si lékař žadatelku běžně vyšetří. Prostě se smiřte se správnou diagnozou zamlklého těhotenství a těšte se na další šanci, která jistě brzy přijde.

hani007
10. srp 2017

@hanule33 nevycitej si to. Ja verim, ze si te ta sama dusicka znovu najde a prijde na svet jako tve dalsi dite 😊 Kazdopadne hodne sil preji 😘

lennus
10. srp 2017

Asi jsi nemyslela interrupci, jak je v dotazu, ale revizi - zamlklé těhotenství? Najdi si takového lékaře, u kterého se budeš cítit bezpečně, na první kontrolu bych šla klidně až tak 7.-8.t. A nezoufej, je to častější, než se zdá. Vím, že to teď bolí, ale přejde to a vůbec to neznamená, že další miminko mít nebudeš. V začátcích je hodně potratů, ne nadarmo se říká, že si to má žena nechat pro sebe a většina to tak i dělá, i věkem naše tělo produkuje více defektních vajíček a příroda si s tím prostě poradí. Já to zažila také, ale asi jsem se s tím srovnala rychle, protože jsme doma už jedno měli. Když už jsem byla schopná o tom mluvit, překvapilo mě, kolik kamarádek a dalších žen, zažilo toto stejné, opravdu desítky, které jsem poznala a měly potom další dítě - děti. Držím moc palce!

jipe
10. srp 2017

Jak dlouho po vynechání menstruace jsi zjistila, že jsi těhotná? Píšeš, že jsi hned poté běžela k dr.a ten ti řekl 3 tt, pokud to byla opravdu cca 29. den cyklu, tak to dr. o tři týdny později opravdu uspěchal. Ale zase předpokládám, že tě vyšetřovali i v nemocnici a dělali ti ultrazvuk,takže tam by ti řekli, pokud by tvůj dr. pochybil. Já poprvé byla na kontrole 6+4 a srdíčko nebylo, o 2 týdny později už tlouklo. U druhého těhotenství jsem v 8tt začala špinit, na ultrazvuku jen minigestační váček, takže revize. Pak jsme počkali 3 měsíce a ted jsem už v 2. trimestru. Zamlklé těhotenství se bohužel občas stává, většinou je něco špatně geneticky, tak to tak příroda zařídí,než aby se narodilo nemocné dítko. Dej si pauzu alespon 2 cykly a můžete se snažit znovu. Jsou tady holky, které prodělaly zmlklé těhotenství i 5x za sebou :( Tak držím palečky, at vám to příště vyjde. A dr. bych raději změnila za někoho, kdo ti vše lépe vysvětlí.

oveckaluky
10. srp 2017

Myslím, že pan doktor nepočítal s těmi dvěma týdny na začátku, které se sice počítají, ale těhotenství to ještě není. Když jsem čekala mladší dceru, mám na snímku z UTZ taky napsáno "3+1" a odpovídá to 5+1 - prostě mi řekl, že jsem těhotná 3 týdny, a ne ve třetím týdnu - to si myslím, že bude tak i tady, třeba ho autorka jen špatně pochopila 🙂 No a 3 týdny od početí je vlastně 5+0, a to na UTZ něco vidět je, stejně jako srdíčko v 6, týdnu od početí, tedy v 8. tt už by vidět mělo být - myslím, že doktor nemusí být nutně "hned ke změnění".
Jinak chápu, že to bolí, mám to za sebou před dvěma měsíci, kdy už srdíčko více než dva týdny ťukalo, bohužel jsem potratila v 10. tt, mám dvě zdravé holky, ale věř, že to není žádná záplata. Jo, každý říká "máš už dvě holky, to je hlavní..." - ono to tak ale není. Jasně, jsem za ně strašně ráda a nedala bych je za nic na světě, to je jasný, ale žádná "náplast" nebo útěcha to není. Neustále si to snažím opakovat, ale ta ztráta tam prostě je, díra v duši zůstává, a ani děti, které už máme, to nezmění, prostě to miminko už bylo, žilo, a teď není, zemřelo...aspoň tak to mám já, třeba to někdo vidí jinak...
První miminko jsem taky potratila v 6. tt, tak mám možnost "srovnání" - taky jsem si pobrečela, samozřejmě, ale když se na to podívám zpětně, bylo to mnohem "jednodušší", když srdíčko ještě nebilo, prostě jsem si říkala, že nežilo, to vlastně ještě vlastně ani miminko nebylo, jen plodový váček...teď to bylo mnohem horší. Vím, že je to slabá útěcha, ale zkus to brát takhle, třeba ti to pomůže, jako tehdy mně...a neboj, miminko si tě určitě brzy najde, já tehdy otěhotněla do dvou měsíců znovu a dneska už je Káje 16 let, těhotenství pak bylo naprosto bez problémů 😉 Prostě teď bylo něco špatně, tak to musíme brát - miminku by třeba něco bylo, tak to raději příroda zařídila takhle, aby netrpělo...je to těžké, ale musíme to zvládnout...

lucka662006
10. srp 2017

Ahoj, příště počkej určitě ještě alespoň 2 týdny. I když u nás oběma dětem bušilo už v 5. týdnu srdíčko. Na internetu se dočteš i o začátku bušení srdíčka v 8. týdnu. Budeš mít děti, neboj se, tohle je docela běžná věc... Z Tvého příspěvku cítím, že jsi připravená jít dál, to je dobře.

oveckaluky
10. srp 2017

@miaellen Jakože týden od početí??? To musí pan doktor superman 😀