Svědivý výtok. O co se může jednat?

Zodpovězené
8. črc 2019

Dobrý den,

po skončení MS mám kašovitý výtok s trochou krve, který trvá už týden, svědí to, i mě pobolívá v podbřišku. Přítel mi dneska řekl, že ho také svědí přirození. Určitě se objednám ke gynekologovi, ale chci se zeptat, o co by se mohlo jednat. Protože u mého gynekologa jsou dlouhé čekací doby.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě se jedná o zánět, a to pravděpodobně mykóza (záleží na typu výtoku - vypadá jako tvaroh?) nebo vaginóza.

Zkuste si koupit třeba Rosalgin výplach a po něm zkuste nasadit GYNIMUN INTIM protect (přirozené vaginální laktobacily).

Ale ke gynekologovi raději vyražte, aby ozřejmil původce Vašeho zánětu a event. (jen u některých patogenů) přeléčil i přítele.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň