Absence MS. Můžeme se snažit o miminko?

Zodpovězené
5. kvě 2021

Dobrý den,

mám roční miminko, v prosinci jsem přestala kojit a v lednu jsem tak poprvé od porodu dostala MS. Ihned jsme se s partnerem začali snažit o druhé dítě. Teď v únoru MS nepřišla. Mám 4 dny zpoždění, a tak jsem se radovala, že to vyšlo hned na poprvé, ale dělala jsem si dva testy s dvoudenním rozestupem a oba jsou negativní. Předpokládám, že jde tedy spíš o to, že si MS musí "sednout", než se cyklus zase ustálý:( Objednala jsem si kapky gynex a zkusím cyklus zase nějak zpravidelnit.

Má otázka je - nejsem si úplně jistá, jak tělo funguje. Můžeme se i tak snažit o miminko nebo počkat na MS?

Díky a hezký den.

Dobrý den,

má-li pár pohlavní styk alespoň 2x týdně, není nutné nijak časovat snahu o početí.
První cykly po ukončení kojení mohou být nepravidelné. Užívání medikace není zpočátku nutné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz