Antikoncepce. Je nějaká pravděpodobnost nechtěného otěhotnění?

Zodpovězené
19. srp 2021

Dobrý den,

užívám antikoncepci Lindynette 20. Pravidelně každý den ve stejnou hodinu. 30.7. jsme měli s přítelem pohlavní styk a udělal se do mě - to už jsem brala HA 3. den. Po 10 dnech jsem zkusila test a negativní.

Je nějaká pravděpodobnost nechtěného otěhotnění?

Mám 6 dnů do menstruace a občas cítím pobolívání v podbřišku.

Děkuji a pěkný den.

Dobrý den,

pokud jste užívala antikoncepci celkově první cyklus, tak záleží od kterého dne menstruačního cyklu antikoncepci užíváte. Pokud od 5. dne, tak riziko těhotenství je. Pokud od 1. dne, tak je riziko minimální.

Pokud jste užívala antikoncepci již v přechozím cyklu a po pauze jste začala užívat v řádném termínu, tak byste měla být chráněná po celou dobu včetně pauzy.

Provedení těhotenského testu má smysl nejdříve několik dní od případného vynechání menstruace.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz