Bílý, čirý výtok nebo špinění?

Zodpovězené
8. zář 2021

Dobrý den,

cca dva měsíce mám bílý nebo čirý výtok vždy po skončení MS. Nepálí mě nic, nebolí a ani výtok nezapáchá. V polovině cyklu se mi stalo, že po sexu se objevil hnědý výtok a malé cucky krve jako při MS. Tak nevím, co si o tom myslet. Cyklus mám většinou 35 dní a více. Včera se na kalhotkách objevilo hnědé špinění, které hned zmizelo, tak jsem si myslela, že přichází MS a dnes opět zase nic. Čisto. Předevčírem jsme měli sex, tak nevím, zda-li to bylo po sexu to špinění. Od té doby mám slabounké špinění, hlavně při utření.

Na gynekologické prohlídce jsem byla cca před měsícem, kde všechno bylo OK. I výsledky z cytologie byly negativní.

Nevíte, o co by se mohlo jednat?

Je fakt, že jsem za poslední 3 měsíce měla stresové období a dost jsem nabrala na váze. HA neužívám. Miminko bychom si moc přáli, ale zatím se nedaří. Asi proto, že mám problémy s pánevním dnem.

O co by se mohlo prosím jednat ? Můžu to znamenat i závažné onemocnění?

PS: Test jsem si dělala a negativní.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

individuální klinickou diagnózu nelze bohužel stanovit po internetu.
Doporučuji Vaše obtíže důkladně konzultovat s ošetřujícím gynekologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz