Bojím se, že jsem těhotná. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
18. pro 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit, jestli jsem těhotná nebo ne.
Už 2. měsícem cítím tíhu v podbřišku a mám pocit, že tam něco je. Někdy mě břicho bolí. Těhotenské příznaky nemám. A měla jsem přerušovaný nechraněný styk se svým přítelem. Beru antikoncepci Berala. Je mi 15 let.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestli jste těhotná, zjistíte po provedení těhotenského testu. Test který se dělá z moči si můžete zakoupit v lékárně. Test z krve si můžete nechat udělat u svého gynekologa.
Bude-li test z lékárny negativní tak, protože popisujete, že máte obtíže, doporučuji návštěvu gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz