Čtvrtý císařský řez. Jaký máte názor?

Zodpovězené
23. říj 2019

Dobrý den,

zajímalo by mě, jaký máte názor na čtvrtý císařský řez? Mám za sebou tři porody, všechny císařským řezem a stále uvažujeme ještě o jednom těhotenství. Názory a doporučení se různí.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

postup ohledně vašeho rozhodování doporučuji následující.

Vaginální ultrazvukové vyšetření dělohy a posouzení šíše děložní jizvy v místě po císařském řezu.
Pokud bude šíře dostatečná - posoudí váš gynekolog - potom s ním vaši situaci otevřeně prodiskutovat.
Jizva se hojí vazivem, které není plnohodnotnou tkání jako svalovina, riziko prasknutí dělohy v průběhu těhotenství nelze bagatelizovat.

Konečné rozhodnutí doporučuji provést po důkladné úvaze.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz