Dlouhé cykly. Můžete mi poradit, co s tím?

Zodpovězené
6. kvě 2020

Dobrý den,

prosím Vás mám dlouhé cykly většinou mám až 10 dní zpoždění od datumu, ve kterém bych měla dostat menstruaci. Cykly jsou 40 dní, někdy i víc, nejkratší byl jen 33 dní.

Můžete mi poradit, co s tím?

Umělé hormony nechci. Trpím na cysty, pořád nějakou mám. Pan doktor mi někdy řekne, že není škodná, a pak jsou dny, kdy mi musí píchnout injekci na vyvolání.

Myslíte, že tohle je problém k početí?

Zatím se snažíme půl roku a nic, brala jsem kapky Gynex a ty asi nepomohly. Teď mám 4 dny zpoždění, zimnici, menší bolest střídavě na levém a pravém vaječníku, čirý výtok, sem tam se v tom objeví něco jako by mléčný výtok, který nesvědí ani nezapáchá, často chodím na malou - ani ne po půl hodině, nevolnost, bolest bradavek, únava a dnes jsem zvracela sliny a mám průjem.

Myslíte, že je to nějaká viróza a nebo PMS? A nebo je to cysta?

Zatím nešpiním, což normálně mívám.

Děkuji za odpověďi.

Dobrý den,

nevyhovuje-li Vám dlouhý cyklus, tak jiná možnost, než hormonální úprava, neexistuje. Pokud Vám situace nevadí, není třeba nic užívat.
Diagnostika Vašich aktuálních obtíží po internetu není možná, to lze pouze při návštěvě u svého lékaře v ambulanci.
Co se týče možnosti otěhotnění - v případě nepravidelného (prodlouženého) cyklu - může se jednat o příznak narušení ovulace. Doporučuji opět konzultovat se svým gynekologem, nebo navštívit nejbližší centrum asistované reprodukce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz