Gestagenní antikoncepce. Je nějaká pravděpodobnost otěhotnění, když jsem si ji 3krát vzala o 5 hodin později?

Zodpovězené
8. lis 2023

Dobrý den,

beru gestagenní antikoncepci Evelien 0,75. V posledním týdnu jsem si ji vzala 3x o 5 hodin později. Měla jsem včera nechráněný pohlavní styk. Úplně jsem na to zapomněla. Je to druhý měsíc užívání. Nenašla jsem nic v příbalovém letáku o opakovaném přerušení času.

Je pravděpodobnost otěhotnění?

Děkuji

Dobrý den,

individuální riziko selhání antikoncepce nelze určit.
Gestagenní antikoncepci se doporučuje užívat v pravidelných intervalech.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz